11.10.2015

Grali juniorzy: Remis i wygrana. Relacje.

W meczach naszych juniorskich zespołów szczęścia nie mieli podopieczni Krzysztofa Janczaka, którzy 3 punkty stracili w doliczonym czasie gry. Juniorzy młodsi nie mieli problemów z Chojniczanką, którą rozgromili 8:0.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 11. kolejka:

UKP Zielona Góra - Arka Gdynia  1:1 (0:1)

Bramki: 90' - 34' samob.

Arka: Pruszyński, Gębiś, Skrzypczak, Pasieka, Krakowiak (61' Sikorski), Hołtyn, Hebel, Olszewski B., Stepnowski (84' Żelezik), Białek (74' Ziarkowski), Siejak (55' Nowicki).

żółte kartki: Krakowiak, Pruszyński, Gębiś

W pierwszej połowie od początku gospodarze mocno zaatakowali i zmusili Arkowców do gry obronnej. Dopiero po 15 minutach Arka przejęła inicjatywę, stwarzając kilka dogodnych sytuacji. W 17 min.  po rzucie rożnym głową uderzył Skrzypczak, ale gospodarzy uratował słupek.

W 24 min. po ładnej akcji lewą stroną Stepnowski w polu karnym wygrał pojedynek 1na1, ale niecelnie uderzył.

W 34min.  Arka objęła prowadzenie. W pole karne piłkę zagrał Hebel, a tam naciskany obrońca przez Siejaka wpakował piłkę do własnej bramki. W 43 min.  z 16 metra uderzał Hebel, pilka przeszła centymetry obok słupka.

W drugiej połowie gra stała się chaotyczna jeden i drugi zespół popełniał dużą ilość niewymuszonych fauli. Niestety w 2 minucie doliczonego czasu gry Arka straciła bramkę po rzucie wolnymi szanse na trzy punkty.

Krzysztof Janczak po meczu:

Szkoda  straconej bramki w takich okolicznościach, ale sami chyba jesteśmi  sobie winni. Zagraliśmy dwie różne połowy. Pierwszą bardzo dobrą, przetrzymaliśmy pierwsze minuty ataków gospodarzy, a potem konsekwentnie i dokladnie grając stworzyliśmy kilka ciekawych akcji. W drugiej nistety zabraklo chłodnej głowy, zabrakło cierpliwości w rozgrywaniu akcji, a do tego popełnialiśmy dużo błędów w grze obronej, czesto niepotrzebnie faulując.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 7 kolejka:

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 8:0 (6:0)

Bramki: Kafka 2 (10’, 38’), Nowicki Sz. 2 (19’, 26’), Polański 28’, Bugajewski 33’, Klecha 65’, Gniadecki 73’

Arka: Więckowicz (Kościński 41’), Kozakowski, Bednarski (Skierka 41’), Wieczorek, Polański (Grabowski 62’), Nowakowski, Nowicki B. (Stanuch 55’), Ryk, Kafka (Sarnowski 49’), Bugajewski (Gniadecki 49’), Nowicki Sz. (Klecha 41’)

żółta kartka: Polański

W 12 minucie powinniśmy prowadzić już czterema bramkami jednak, trzy 100% okazję marnowali Nowicki i Ryk. Na szczęście jedną z nich strzelił Wojciech Kafka po zespołowej akcji rozpoczynając strzelanie dla naszego zespołu.

W 19 i 26 minucie kolejne dwa gole dołożył Szymon Nowicki po podaniach Polańskiego, który oprócz asyst dołożył piękne trafienie po stałym fragmencie gry. Przed przerwą piłka lądowała jeszcze dwa razy w bramce gości po strzałach Bugajewskiego i ponownie Kafki.

W drugiej połowie na placu gry zameldowali się kolejni zawodnicy. W 65 minucie indywidualną akcję i przepiękne trafienie w okienko bramki rywali wypracował Klecha, a kilka minut później Dominik Gniadecki podwyższył wynik wykorzystując bardzo dobre podanie Stanucha.

Trener Jakub Frydrych:

Oprócz 8 bramek, które strzeliliśmy rywalom jesteśmy bardzo zadowoleni ze stylu jaki zaprezentowaliśmy. Bardzo ofensywna gra całej drużyny przyniosła dziś efekty. Wielu zawodników zagrało dziś na bardzo dobrym poziomie. Cieszy dyspozycja zawodników, którzy wchodzą po przerwie i oprócz bramek dają jakość, której potrzebujemy. Za tydzień czeka nas ciężki mecz z Bałtykiem Gdynia, jesteśmy dobrej myśli i liczymy na kolejne zwycięstwo.