19.09.2015

Statystyka meczu Bełchatów - Arka. Ostatni strzał na wagę punktu.

W piłkarskim świecie obowiązuje maksyma: "Zawsze gra się do końca". Tak też uczyniła w Bełchatowie Arka i za sprawą strzału Michała Nalepy w doliczonym czasie zremisowała z miejscowym GKS-em 1:1.

Lepiej w to spotkanie weszli żółto-niebiescy, którzy prowadzili grę w pierwszych minutach. Z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Antoni Łukasiewicz, ale uderzył niecelnie. Niestety w 11 min. pierwszy strzał na naszą bramkę oddali gospodarze i od razu przyniósł im on prowadzenie. Cezary Demianiuk pokonał Konrada Jałochę w sytuacji "sam na sam".

W pierwszej połowie w sumie niewiele było strzałów na bramkę (ogółem, tylko trzy uderzenia obu zespołów). Więcej było walki, czego objawem była duża liczba fauli i aż 5 żótych kartek do przerwy. W 44 min. miała miejsce poważna kontrowersja, gdy w polu karnym padł Michał Nalepa. Arbiter nie zdecydował jednak o przyznaniu rzutu karnego Arce.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia Nalepy obok słupka. Następnie gdynianie przez długie minuty nie mogli przedrzeć się przez szczelną obronę Bełchatowa. Gospodarze szukali szczęścia w kontratakach. Po jednej z takich akcji dalekim wyjściem uratował nasz zespół Jałocha, który uprzedzil Pawła Ziębę.

Wreszcie przyszła 94 min. meczu. Jak się potem okazało, bardzo szczęśliwa dla żółto-niebieskich. Sędzia podyktował rzut wolny z 20 metrów na wprost bramki, a precyzyjny strzał Nalepy nad murem dał Arce remis.