01.08.2015

Rezerwy wygrały sparing z Luzinem.

Nasze rezerwy rozegrały dziś kolejny mecz sparingowy. Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego pokonali IV-ligowy GOSRiT Luzino 4:2 (2:1).

Rezerwy - sparing nr 4

GOSRiT Luzino - Arka II Gdynia 2:4 (1:2)

Bramki: Mienik 42', Piątek 83' - Szerszeń 2 (35', 60'), Wardziński 29', Borski 75' (k.)

Arka II:  Kotkowski (70’ Pruszyński) – Wańczuk (46’ Izdebski), Skrzypczak r.97, Wojcinowicz, Borski – Wardziński (46’ Artur Junior), Gałecki (68’ Foks), Wolak (65’ Eggert), Czapłygin – Koziara (60’ Stepnowski) – Szerszeń (75’ Wardziński)

Dla naszego zespołu był to czwarty mecz kontrolny w letnim sezonie przygotowawczym. W składzie pojawiło się kilku zawodników z pierwszej drużyny, którzy nie znaleźli się w kadrze na spotkanie z Zawiszą.

W pierwszej połowie Arka II wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W 29 min. do siatki trafił Maciej Wardziński po dograniu Mateusza Czapłygina, a sześć minut później bramkarza rywali pokonał Sebastian Szerszeń. Gospodarze odpowiedzieli golem Dawida Mienika.

Po zmianie stron Arkowcy dołożyli dwa kolejne gole. W 60 min. na listę strzelców wpisał się ponownie Szerszeń, zaś w 75 min. rzut karny podyktowany za faul na Wardzińskim wykorzystał Maciej Borski. Zespół z Luzina stać było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki po bramce Karola Piątka.

To trzecia wygrana naszych rezerw w letnich sparingach. Za tydzień Arkę II czeka kolejny mecz kontrolny, a 15 sierpnia zespół roczpocznie rozgrywki 3 ligi meczem wyjazdowym z Wierzycą Pelplin.