26.07.2015

Sparingi juniorów.

Gry kontrolne rozegraly nasze zespoły juniorskie. Juniorzy starsi już za tydzień zagrają pierwszy mecz ligowy na wyjeździe.

Sparing Lato 2015 - Juniorzy starsi:

Arka Gdynia - Jaguar Kokoszki (IV liga)    1:2 (0:1)

Bramki: Gabor 85', -  23', 67'

Arka: Hiszpański (45' Pruszyński), Gębiś (60' Malanowski), Czaja (45' Pasieka), Kaszorek (63' Dorawa), Krakowiak,Hołtyn, Olszewski M. (45' Majdowski), Żelezik (45' Gabor), Łyszyk (65' testowany), Olszewski B.,
Siejak (45' testowany)

W swoim ostatnim meczu kontrolnym juniorzy starsi przegrali z seniorami z Kokoszek 1:2. Pomimo przewagi w posiadaniu piłki, to rywale wygrali wykazując się większym cwaniactwem i doświadczeniem  boiskowym.

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Sparing Lato 2015 - Juniorzy młodsi:

Arka Gdynia – Gryf Słupsk JS 3:3 (1:2)

Bramki: Nowicki 35’, Gniadecki 47’, Kafka  54’ – 25’ k., 32’, 90’

Arka I połowa: Więckowicz, Sikorski, Bednarski, Polański, Góralski, Wieczorek, Ryk, Nowakowaski, Nowicki sz., Kafka, Nowicki B.

Arka II połowa: Krzepisz, Skierka, Bugajewski, Kozakowski, Wieczorek, Sikorski, Grabowski, Klecha, Gniadecki, Felusiak, Kafka

W pierwszym meczu kontrolnym zagrali nasi juniorzy młodsi, którzy kończyli tygodniowy obóz dochodzeniowy.

W 18 minucie sam na sam z bramkarzem stanął Szymon Nowicki lecz górą okazał się golkiper gości broniąc strzał naszego napastnika. W 25 minucie indywidualny błąd próbował naprawić Sikorski lecz niefortunnie faulował napastnika ze Słupska i sędzia wskazał na 11 metr.

7 minut później zespół Arki przegrywał już 0:2. Na szczęście długo nie trzeba było czekać na odpowiedź i po dobrej akcji Szymona Nowickiego młodzi Arkowcy zdobyli kontaktową bramkę.  Od tego momentu nasza drużyna osiągnęła przewagę w grze.

W 37 minucie piłkę z bramki po uderzeniu Kafki wybijał obrońca, ale już w 47 minucie bramkarz gości był bez szans przy strzale Gniadeckiego. Ten sam zawodnik chwilę później stanął przed 100 % okazją jednak jego strzał minimalnie minął słupek.

W 54 minucie Kafka bardzo dobrze zamknął akcję i skierował piłkę do bramki wyprowadzając zespół na prowadzenie. Przed końcem spotkania nasi juniorzy stworzyli 2 bardzo dogodne sytuacje jednak nie potrafili trafić do siatki. Niestety w końcówce rywale zdołali wyrównać stan meczu i sędzia zakończył spotkanie.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

Była to nasza pierwsza gra kontrolna i z pewnością chłopcy odczuwali trudy obozu dochodzeniowego. Brakowało dokładności w grze, mieliśmy kilka 100 % sytuacji, które należało wykończyć jednak brakowało skuteczności.  Jest do dla nas dobry materiał poglądowy, wiemy nad czym pracować w kolejnych tygodniach,  aby optymalnie przygotować się na inaugurację sezonu.