30.06.2015

Sparing nr 1: Mistrz Cypru pokonany 2:1!

Arka w Gniewinie rozgrywała dzisiaj pierwszy sparing. Na początek nasz zespół mierzył się z 24-krotnym mistrzem Cypru Apoelem Nikozja. Po ciekawym meczu i dobrej zwłaszcza 2 połowie Arka wygrała zasłużenie 2:1.

Lato 2015 - sparing nr 1:

Apoel Nikozja - Arka Gdynia  1:2 ( 0:0)

Bramki: Sotiriou 75' - Siemaszko 59', Warcholak 74'

Apoel:  Rodriguez,  Amorin, Astiz,  Mario Sergio,  Constantinou, Morais, Vinicius Franco, Μakrides, De Vincenti, Vander,  Piątkowski

Apoel II połowa:  Rodriguez,  Amorin (73' Charalmbides), Astiz (80' Choco),  Mario Sergio (80' Artymatas),  Constantinou (80' Papafotis, 86' Charalambous), Morais (82' Nafiu), Stilić, Μakrides (73 Sotiriou)' , De Vincenti (73' Antoniades), Efrem,  Piątkowski (73' Alexandrou)

Arka: Jałocha - Socha,  Fialho, Marcjanik, Dampc - Gałecki, Łukasiewicz - Renusz, Tomasiewicz, Da Silva - Szerszeń

Arka II połowa:  Jałocha - Stolc, Wojcinowicz, Sobieraj, Warcholak - Lomski, Mosiejko, Nalepa, Wojowski - Siemaszko - Sobczak.

żółte kartki: Siemaszko - Constantinou, De Vincenti

W 1 połowie gra początkowo była wyrównana i toczyła się w środkowej strefie boiska.  Ze strony Arki próby rozbicia defensywy mistrza Cypru przejawiał Marcus da Silva. Arka osiągnęła lekką przewagę około 20 minuty. Końcówka należała do Apoelu.  Najpierw po interwencji  Jałochy  De Vicenti podał wzdłuż bramki , a tam piłkę wybił Marcjanik. W 43 minucie z wolnego strzelił Mario Sergio, a tuż przed gwizdkiem kończącym 1 połowę nad bramką silnie uderzył  Vander.

46 min - zgodnie z zapowiedziami w 2 połowie na boisku zmiany w składach.

53 min -dobra akcja Arki. Najpierw strzelał Nalepa, a potem dobijał Siemaszko.

54 min - chwilę poźniej Siemaszko po rgu skierował piłkę do siatki, ale ręką i otrzymał za to żółtą kartkę.

57 min - zamieszanie w polu karnym Apoelu. Piłkę próbował skierować do siatki leżąc już Siemaszko.

59 min - z 20 metrów mocno z wolnego uderzył Warcholak, bramkarz odbił piłkę od piersi, a tam jak prawdziwy łowca znalazł się Siemaszko trafiając do siatki.

62 min - mogło być 0:2. Defensywa i bramkarz Cypryjczyków pogubili się, ale tym razem Siemaszko stzrelił obok słupka.

63 min - groźny strzał Stilića z wolnego nad poprzeczką.

65 min - w odpowiedzi ponownie Siemaszko po dośrodkowaniu Warcholaka, lecz tym razem górą był bramkarz rywali

67 min - ponownie po centrze Warcholaka groźnie pod bramką Apoelu, ale strzał Sobczaka głową nad bramką.

74 min.- ależ uderzenei Warcholaka. Kompletnie zaskoczył bramakrza Apoelu stzrałem z 18 metrów. ten nawet nie drgnął. 2:0 dla Arki!

75 min. - szybka odpowiedż rywali. Sotiriou na 1:2.

80 min - kapitalna interwencja Jałochy, który wygrał pojedynek sam na sam z Efremem.

85 min - Papafotis opuszcza boisko z kontuzją po starciu z Mosiejko.

88 min - groźnie po centrze  Efrema. Główkował Sotiriou. Na miejscu był Jałocha.

90 min - sędzia kończy spotkanie. Arka wygrywa 2:1!