18.02.2015

Arka gromi Start Warlubie 7:0!

Nadzwyczaj efektownie Arka zakończyła sparing ze Startem Warlubie. Zespół Grzegorza Nicińskiego rozbił trzecioligowca aż 7:0.

Sparing nr 5 - Zima 2014/15

Arka Gdynia  - Start Warlubie  7:0 (3:0)

Bramki: Karłowicz 26', Lomski 27', da Silva 33', Szubert 48', Kowalski 58', Nalepa 75', Rzuchowski 87'

Arka I połowa: Kędra - Stolc, Wojcinowicz, Sobieraj, Warcholak - Lomski, Łukasiewicz, Gałecki, Wojowski - Da Silva - Karłowicz.

Arka II połowa: Miszczuk - Kowalski, Marcjanik, Szur, Dampc - Renusz, Rzuchowski, Nalepa, Jagiełło - Tomasiewicz - Szubert

Start: Skowroński (46' Woźniak) - Lipiński (82' Oparka), Żurek, Kowalski, Simson, Żurowski (70' Rombalski), Binerowski, Maziarz (60' Fafiński), Mielcarek, Sulej (60' Kaniewski), Tabaczyński (46' Adamczyk)

Żółte kartki: Tomasiewicz - Rombalski, Mielcarek

0 min - zgodnie z rotacją podczas sparingów dziś trening indywidualny wcześniej zaliczyli Paweł Abbott i Grzegorz Lech z trenerami Nicińskim i Wittem, a Łukasz Skowron z trenerem Krupskim.

0 min - dzisiaj ponownie trenerzy podzielili zespół na dwie jedenastki

0 min - Start Warlubie jest aktualnie wiceliderem grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi z trzypunktową stratą do Sokoła Kleczew

3 min - Szymon Maziarz dośrodkował z rzutu wolnego podyktowanego z prawej strony pola karnego Arki, a Tabaczyński nieznacznie rozminął się z piłką przy próbie strzału przewrotką!

4 min - indywidualna akcja Wojowskiego sfinalizowana została strzałem naszego skrzydłowego, który minął słupek bramki gości w bardzo niedużej odległości!

8 min - dośrodkowanie da Silvy spada na głowę Karłowicza, a ten nieznacznie pudłuje

18 min - od dziesięciu minut niewiele ciekawego dzieje się po obu stronach boiska

19 min - bardzo groźna akcja startu lewą stroną boiska! Maziarz zagrał do wbiegającego w pole karne Suleja, a ten uderzył przy bliższym słupku. Na szczęście Kędra nie dał się zaskoczyć!

25 min - Stolc popisał się ładną akcja i dośrodkowaniem z prawej strony w pole karne, piłka była precyzyjnie skierowana do da Silvy, ale Brazylijczyk nie trafił w piłkę!

26 min - gol dla Arki! Szybka akcja prawą stroną Lomskiego, który zacentrował na wbiegającego w szesnastke Karłowicza, a napastnik Arki precyzyjnym strzałem z 6 metrów nie dał szans bramkarzowi z Warlubia!

27 min - i już 2:0! Lomski popisał się kapitalnym strzałem z 20 metrów, Skowroński bez szans!

33 min - worek z bramkami otwarty na dobre! Dwójkowa akcja Marcusa da Silvy z Lomskim i Brazylijczyk z najbliższej odległości podwyższa prowadzenie żółto-niebieskich na 3:0!

35 min - dośrodkowanie Maziarza z rzutu rożnego o mały włos nie wpadło bezpośrednio do naszej bramki! Na szczęście Kędra przypilnował bliższego słupka i zablokował tą piłkę.

38 min - Radosław Simson niespodziewanie sięgnął głową w naszym polu karnym i uderzył w ten sposób, że tylko wzrokiem odprowadził piłkę Kędra. Na szczęście futbolówka spadła za poprzeczką.

41 min - znów goście postraszyli nasz zespół, a konkretnie Tabaczyński uporał się z naszymi obrońcami i oddał strzał z 18 metrów. Piłka otarła się o poprzeczkę i opuściła boisko!

42 min - Marcus faulowany tuz przed polem karnym, będzie idealna okazja do uderzenia na bramkę.

43 min - wolnego wykonał sam poszkodowany, ale trafił prosto w mur. Po chwili zagranie w pole karne Warcholaka o mało nie zaskoczyło Skowrońskiego!

46 min - indywidualna akcja Wojowskiego . Paweł wpadł z piłką w pole karne, ale gdy zdecydował się na strzał, w ostatniej chwili zablokował go jeden z obrońców Startu.

PRZERWA - na uwagę zasługuje kolejny bardzo dobry występ Patrika Lomskiego, który miał udział przy każdej z trzech dotychczasowych bramek Arki. Dwukrotnie asystował, a raz sam posłał piłkę do siatki.

48 min - świetny początek gdynian po zmianie stron! Szubert dostał piłke w polu karnym i uderzył nie do obrony w samo okno bramki Woźniaka, który zmienił w bramce Startu Skowrońskiego! Asystę zalicza Renusz.

51 min - Renusz bliski kolejnej bramki dla Arki. Jagiełło precyzyjnie zacentrował z lewej strony pola karnego gości, piłka spadła na nogę Renuszowi, a ten z kilku metrów przeniósł piłkę ponad poprzeczką

54 min - Jagiełło posłał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, przedłużył to zagranie głową Kowalski, a zamykający akcję z lewej strony Szubert trafił tylko w boczną siatkę. Na usprawiedliwienie Michała trzeba dodać, że kąt, z którego uderzał był bardzo ostry.

56 min - Start bliski zdobycia gola po zagraniu... Dampca. Nasz obrońca tak niefortunnie zagrał piłkę, że ta o mały włos nie wpadła w okienko naszej bramki! Miszczuk szczęśliwie zdołał jednak wybić futbolówkę.

57 min - ładna akcja Szuberta, który wpadł z piłką w pole karne i uderzył w kierunku dalszego słupka. Nasz napastnik pomilił się o kilka centymetrów!

58 min - 5:0 dla Arki! Rzuchowski zacentrował z rzutu rożnego, a Kowalski nabiegł przy bliższym słupku i z woleja posłał piłkę do siatki!

62 min - kolejny rzut rożny i znów Arka bliska trafienia do bramki Startu, ale tym razem piłka po strzale Renusza odbija się od słupka!

68 min - Michał Nalepa przejął piłkę w środku boiska i pobeigł z nią w kierunku bramki rywali. Tuż przed polem karnym zdecydował się na strzał, który minął bramkę Startu w nieznacznej odległości!

75 min - mamy szóstą bramkę dla Arki! Szubert świetnie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Nalepy, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z Woźniakiem!

78 min - Jagiełło oddał strzał z rzutu wolnego z 23 metrów, ale Woźniak pewnie chwycił piłkę.

81 min - Szubert oddał silny strzał z okolicy narożnika pola karnego, po którym piłka nieznacznie minęła bramkę!

84 min - Nalepa świetnie uruchomił na skrzydle Jagiełłę, który dostrzegł wbiegającego przed bramkę Szuberta i chciał mu dograć piłkę, ale to zagranie przeciął Woźniak.

87 min - ależ gol Rzuchowskiego, ależ akcja Arki! Fantastyczne podanie Jagiełły do Michała, a ten zewnętrzną częścią stopy uderzył nie do obrony!