07.02.2015

Wygrana rezerw w sparingu.

W rozegranym dziś meczu sparingowym nasze rezerwy pokonały IV-ligowe Anioły Garczegorze 2:1. Bramki dla Arki II zdobyli Maksymilian Hebel i Dawid Tomczak.

Sparing - rezerwy

Arka II Gdynia - Anioły Garczegorze 2:1 (1:0)

Bramki: Hebel 10, Tomczak 83' - ?? 51'

Arka II (1 połowa): Kotkowski - Goiński, Niciński, Wojcinowicz, Borski - Mosiejko, Regulski - Wardziński (35' Kupczyk), Bach, F.Patok - Szubert

Arka II (2 połowa): Kotkowski (70' Hiszpański) - Goiński, Skrzypczak r.97, Wojcinowicz, Nowakowski - Mosiejko, Skrzypczak r.96 - Kupczyk, Bach, Tomczak - Węsierski

W Arce od pierwszej minuty wystapiło trzech piłkarzy z kadry pierwszego zespołu: Tomasz Wojcinowicz, Michał Szubert i Maciej Wardziński.  Niestety ten ostatni opuścił boisko już w 35 min z powodu kontuzji. Jakie będą dalsze rokowania wykażą badania.

Podobnie jak w poprzednim sparingu z Concordią, także dzisiaj nasz zespół szybko objął prowadzenie. Już w 10 min. Maksymilian Hebel wykorzystał sytuację "sam na sam" i pokonał bramkarza rywali. Wynik 1:0 dla Arki utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli goście, którzy w 51 min. zdobyli wyrównującą bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych trenera Wilczyńskiego. W 83 min. do siatki trafił Dawid Tomczak, który wykorzystał błąd rywali i przesądził o zwycięstwie żółto-niebieskich 2:1.

Tym samym nasze rezerwy dołączyły do pierwszej drużyny i juniorów, którzy dzisiaj również wygrali swoje mecze. Kolejny sparing Arka II rozegra w przyszłą sobotę (14.02) z Wdą Świecie.