04.10.2014

Statystyka meczu Arka - Wigry.

Arka nie tylko nie zdołała wygrać po raz pierwszy w tym sezonie na własnym boisku, ale także nie zdobyła w meczu z Wigrami nawet jednego punktu. Mimo ambitnej postawy naszych piłkarzy w drugiej połowie, goście wygrali 1:0 po bramce Michała Kopczyńskiego w 18 min. spotkania.

Jak powiedział na konferencji prasowej trener Grzegorz Niciński, Arka zwłaszcza w pierwszej połowie zagrała nie tak, jak zamierzała. Mimo tego zdołaliśmy kilka razy zagrozić bramce Karola Salika. Aktywny był zwłaszcza Robert Sulewski, którzy aż czterokrotnie „zatrudniał” bramkarza rywali. Wigry oddały w cały meczu 6 celnych strzałów, wszystkie przed przerwą. Jeden z nich okazał się niestety skuteczny i zapewnił gościom komplet punktów…

Po zmianie stron Arka walczyła o zmianę niekorzystnego rezultatu, jednak mimo kilku okazji, nie udało się wyrównać. Niestety dobrej passy nie podtrzymał Michał Szubert, który trafiał do siatki w dwóch poprzednich meczach. Goście w drugiej połowie skupili się na obronie prowadzenia i ta sztuka im się udała. Trzy punkty jadą do Suwałk, a Arka będzie szukała okazji do rehabilitacji za tydzień w Bytowie.