04.10.2014

Arka - Wigry 0:1. Gdynia wciąż zbyt gościnna

Czarne chmury wciąż spowijają ul. Olimpijską w Gdyni. Arka po raz kolejny nie potrafi pokonać rywala, a dziś lepszy był beniaminek z Suwałk. Wigry zagrały bardzo dobre spotkanie i po golu Kopczyńskiego zabierają do domu trzy punkty.

11 kolejka 1 ligi

Arka Gdynia - Wigry Suwałki 0:1 (0:1)
Bramki: Kopczyński 18'

Arka: Skowron - Kowalski, Alan, Sobieraj, Warcholak - Sulewski (61' da Silva), Ława, Łukasiewicz, Wojowski (46' Jagiełło) - Lech - Szubert

Wigry: Salik - Bogusz, Karankiewicz, Mackiewicz, Biel, Adamek (76' Radzio), Rafalskis, Wichtowski, Tarnowski (72' Michałowski), Bartkowski, Kopczyński

Żółte kartki: Fialho, Ława, Nalepa

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Widzów: 3862

0 min - Grzegorz Niciński wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia. W wyjściowej jedenstce pojawią się dokładnie ci sami zawodnicy, którzy rozpoczeli spotkanie w Płocku.

0 min - beniaminek dziś zagra w jednolitych białych kostiumach. Arka oczywiście na żółto-niebiesko.

1 min - rozpoczęli gospodarze

1 min - i od razu groźnie pod bramką gości! Trochę więcej szczęścia i Lech miałby idealną szansę do zdobycia bramki!

7 min - Wojowski znalazł się w bardzo dobre sytuacji do oddania strzału z ok 20 metrów. Uderzył, ale nieczysto i piłka minęła bramkę w bezpiecznej odległości dla Salika, bramkarza z Suwałk.

9 min - pierwsza okazja dla zespołu trenera Kaczmarka. Mackiewicz dość niespodziewanie był nieatakowany na granicy pola karnego, więc od razu uderzył! Na szczęście w środek bramki i Skoworn z drobnymi kłopotami, ale złapał piłkę.

12 min - i znów groźnie pod naszą bramką! Rafalskis przedarł się z piłką w pole karne i uderzył przy bliższym słupku! Skowron był na posterunku.

16 min - Sulewski silnie uderzył w światło bramki, ale nie miało to wiekszego znaczenia, bo sędzia dopatrzył się pozycji spalonej

17 min - dobre rozegranie rzutu rożnego przez Wigry i Mackiewicz oddał groźny strzał odbity przez Kowalskiego!

18 min - gol dla Wigier! Tym razem rzut rożny przyniósł powodzenie rywalom... Piłka powędrowała na dalszy słupek, a tam Kopczyński skierował ją z bliska do siatki!

20 min - ponownie Arka w opałach! Tym razem w zamieszaniu pod naszą bramką najlepiej odnalazł się Fialho i wybił piłkę poza szesnastkę.

25 min - faul na Warcholaku Kopczyńskiego, ale sędzia chyba ył trochę zbyt łagodny i nie ukarał zawodnika gości "żółtkiem".

27 min - centra Kowalskiego i minimalnie rozmija się z piłką Szubert!

28 min - najlepsza okazja dla Arki! Sulewski strzelał z ostrego kąta i z kłopotami odpił piłkę Salik! Nasz zawodnik mógł ją jeszcze dobić, ale za drugim razem futbolówka już na stałe wylądowała w rękawicach bramkarza!

33 min - powinno być 0:2... Szybka akcja lewą stroną Mackiewicza, piłka dociera na prawą stronę do Adamka, ale ten mając przed sobą tylko Skowrona, posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką!

37 min - tym razem silny strzał młodzieżowca z zespołu Wigier, Bartosza Biela. Pewnie broni Skowron!

41 min - obrońcy z Suwałk wybijają piłkę spod nóg Szuberta, który byłby sam przed bramkarzem!

42 min - i znów Sulewski miał okazję na zdobycie bramki! Świetnie Robert uderzył, ale jeszcze lepiej obronił Salik!

44 min - Skowron ratuje nas po bardzo groźnym strzale z 20 metrów Kopczyńskiego. Po chwili piłka znów była skierowana w światło naszej bramki, ale Łukasz znów nie dał się oszukać!

45 min - Skowron! Znów nasz bramkarz spisuje się na medal! Kontra gości zakończyła się bardzo mocnym strzałem Mackiewicza z 16 metrów, ale Skowron, choć na raty, to ratuje nasz zespół!

PRZERWA - Łukasz Skowron to bohater pierwszych 45 minut. Gdyby nie ten bramkarz, Arka mogła przegrywać wyżej niż tylko 0:1. Oczywiście nie wolno zapomnieć, że swoje okazje mieli też podopieczni trenera Nicińskiego, ale trudno inaczej podsumować pierwszą połowę niż ze wskazaniem na Wigry.

46 min - trener Niciński wprowadza w przerwie na boisko Jagiełłę, który podobnie jak w Płocku zmienia Wojowskiego

49 min - duże szczęście gości! Po rzucie rożnym wykonanym przez Ławę, obrońcy z Suwałk wybili piłkę z linii bramkowej! Po chwili technicznie zza pola karnego uderzył Jagiełło, ale piłka odbija się od zawodnika Wigier i opuszcza boisko!

51 min - seria trzech kornerów z rzędu dla Arki. Za każdym razem gotowało się w polu karnym, ale nie przekuło się to na żaden skuteczny strzał. Jednak Arka przyciesnęła!

53 min - Warcholak dał się ograć Adamkowi, a ten posłał piłkę wzdłuż naszej bramki, jednak żaden z zawodników Wigier nie miał szans na dojście do tego zagrania

61 min - może da Silva ożywi poczynania Arki w ofensywie? Brazylijczyk zmienia Sulewskiego.

65 min - Michał Nalepa strzelał rzutu wolnego z 20 metrów od bramki Salika, ale wprost w mur!

67 min - słaba próba uderzenia z dystansu da Silvy

69 min - Szubert osamotniony w walce z obrońcami gości, ale próbuje uderzać, choć na razie z marnym skutkiem

76 min - dośrodkowania w okolice pola karnego na nienajwyższych Szuberta, Ławę lub Jagiełłę nie przynoszą powodzenia

79 min - dobra centra ze stałego fragmentu gry Nalepy! Fialho trącił piłkę, ale ta minimalnie mija bramkę!

81 min - odważna próba uderzenia z dystansu Alana Fialho. Zbyt daleko jednak było do bramki, by Salik miał problemy z tym strzałem.

83 min - idealny wślizg Nalepy pod nogi Mackiewicza przerywa groźną akcję gości! Inna sprawa, że fatalny błąd popełnił arbiter, który nie dostrzegł metrowego spalonego!

86 min - Arka przeważa, ale nic z tego nie wynika. Może chociaż w koncówce uśmiechnie się do nas szczęście?

86 min - Ława centruje z rzutu wolnego, ale znów nie udaje się oddac uderzenia na bramkę

90 min - czarne chmury pozostają nad Gdynią. Zwycięstwo na Olimpijskiej znów poza zasięgiem Arki i nie wiele wskazuje na to, że dziś zdobędziemy choćby jeden punkt.

90+1 min - było jednak blisko! Świetne tempo akcji gdynian - Ława, Szubert i da Silva byli bliscy wyrównania, ale w ostatyniej chwili Brazylijczyka wyprzedził Salik!

KONIEC - to nie do wiary, jak długo przychodzi czekać kibicom Arki na zwycięstwo ich drużyny przy Olimpijskiej. Nasz zespół znów nie znalazł sposobu na zorganizowanego w obronie przeciwnika i w efekcie ponownie przełykamy gorzką pigułkę.