17.08.2014

Centralna Liga Juniorów: Relacja. Wysokie zwycięstwo z Wartą.

Od wysokiej wygranej rozpoczęli rozgrywki podopieczni Roberta Wilczyńskiego.  Dziś pokonali Wartę Poznań 3:0.

Centralna Liga Juniorów  Grupa Zachodnia - 2. kolejka:

Arka Gdynia - Warta Poznań 3:0 (2:0)

Bramki: Godula 11', Węsierski 20', Bartlewski 78'

Arka JS: Kotkowski, Godula (73'Pobłocki), Lisowski, Wojcinowicz, Borski, Kupczyk (75' Bartlewski),  Tobiaski, Skrzypczak, Bach, Hebel(71' Eggert), Węsierski (57'Patok)

FOTORELACJA

W pierwszym meczu sezonu była okazja by trener Robert Wilczyński przyjrzał się  zawodnikom głównie rocznika 1996, którzy na co dzień trenują w III ligowych rezerwach. Zawodnicy ci wspomagani kilkoma młodszymi kolegami zaprezentowali się bardzo dobrze, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Początek meczu był dość wyrównany jednak to nasi juniorzy wyszli na prowadzenie po pięknym uderzeniu z około 20 metrów Kamila Goduli w samo okienko. Kolejnego gola dołożyli gdynianie w 20minucie. Po dośrodkowaniu Konrada Kupczyka, Mateusz Węsierski nie dał szans bramkarzowi z Poznania.

Tuż przed przerwą idealną sytuację miał jeszcze Maksymilian Hebel.  Ponownie Kupczyk wygrał pojedynek jeden na jeden,  jednak Hebel minimalnie niecelnie uderzył głową.

Po przerwie goście postanowili zdecydowanie  zaatakować, przesuwając formacje zdecydowanie wyżej. Tuż po przerwie dogodną sytuację miał zawodnik gości jednak Kotkowski z około 5m obronił uderzenie głową.

To Arka podwyższyła w końcówce wynik.  W 78 min. Jakub Bach po  indywidualnej akcji uderzył na bramkę, a odbitą piłkę przejął Jakub Bartlewski ustalając wynik na 3:0.