13.07.2014

Sparing nr 5: Arka - AFE Hiszpania 0:2. Hiszpanie lepsi od gdynian.

W dotychczasowych meczach sparingowych Arka nie strzelała wielu bramek, ale też ich nie traciła. W meczu z Hiszpanami niestety podtrzymana była tylko ta pierwsza seria i w efekcie żółto-niebiescy ulegi 0:2.

Sparing nr 5 - Lato 2014

Arka Gdynia - AFE Hiszpania  0:2 (0:2)
Bramki: Marti 17', Verdu 21'

Arka: Miszczuk - Kowalski (46' Glauber), Szur, Sobieraj (46' Marcjanik), Dampc (46' Warcholak) -  Jagiełło (46' Brzuzy), Łukasiewicz (46' Nalepa), Gałecki, Wojowski (46' Sulewski) - Koziara (46' Lech), Abbott (46' Calderon)

AFE: Lechuga - Ezequiel, Edu Ruiz, Satrustegui, Verdu, Miki, Viyuela, Fernandez, Minaya, Bruno, Marti

AFE (2. połowa): Salcedo - Piette, Bardanca, Miki (73' Rodriguez), Fernandez (73' Pulga), Quesada, Mendez, Bruno (70' Verdu), Arnaez, Semedo, Cascon.

5 min - od początku gra toczy się w środku pola. Żadna ze stron nie zdołała poważniej zagrozić bramce przeciwnika

6 min - próba pomysłowego rozegrania rzutu rożnego przez Arkę zakończyła się niedokładnym zagraniem w pole karne Michała Gałeckiego

10 min - minimalnie za mocne zagranie w kierunku Martiego, który mógł sko w oko z MIszczukiem.

17 min - po faulu Kowalskiego 25 metrów przed własną bramką rzut wolny pomysłowo rozegrali MInaya z Bruno. Centrę pole karne strzałem głową wykończył Marti!

21 min - 2:0 dla Hiszpanów! Dośrodkowanie na 16 metr spada pod nogi Verdu, który mimo, że tracił już równowagę oddał precyzyjny strzał pod poprzeczkę! Miszczuk bez szans!

25 min - z prawej strony pola karnego Hiszpanów faulowany był Kowalski. Rzut wolny wykonał Jagiełło, ale piłka nie dotarła do żadnego z gdynian.

27 min - Wojowski dobrze zacentrował z rzutu rożnego, ale Łukasiewicz, który przyjłął piłkę, nie był w stanie obrócić się z piłką i oddać celny strzał. Próbował jeszcze dojść do piłki Kowalski, ale bez skutku.

34 min - znów składną akcję przeprowadzili Hiszpanie. Fernandez zacentrował w pełnym biegu spod linii bocznej, a piłka spadła na głowę Mikiego, który trafia w poprzeczkę!

39 min - wyrzut z autu Kowalskiego wprowadził na tyle zamieszania, że skończyło się rzutem rożnym

40 min - Wojowski z rzutu rożnego, a do piłki doszedł Sobieraj. Uderzył płasko po ziemi, ale piłka wpadła w ręce bramkarzowi Lechudze.

PRZERWA

52 min - druga połowa zaczęłą się podobnie jak pierwsza - dużo walki w środku pola i mało gry w okolicach pól karnych

54 min - próba strzału Sulewskiego po zejściu do środka pola, bardzo nieudana...

55 min - Nalepa oddał celny strzał z 20 metrów, ale spokojnie obroniony prtzez Salcedo.

58 min - Nalepa wziął ciężar gry na swoje barki i od razu jego akcja spowodowała sporo kłopotów rywalom. Najwięcej szans na oddanie strzału miał Kowalski, ale Hiszpanie skutecznie mu to uniemożliwili.

59 min - strzał z dystansu Calderona zmierzał wświatło bramki, ale nie sprwaił kłopotów Salcedo

64 min - Miszczuk dalekim wyjściem poza pole karne uprzedził w wyścigu za piłką Fernandeza

67 min - Calderon zacentrował w pole karne, ale Lech nie był w stanie oddać celnego strzału na bramkę!

77 min - Lech znalazł się w świetnej sytuacji w polu karnym Hiszpanów, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i zdążyli wrócić rywale. Nie udało się nawet oddać strzału...

88 min - Calderon został sfaulowany w niedużej odległości od linii wyznaczającej pole karne i Arka stanie przed szansą zagrożenia rywalom ze stałego fragmentu gry.

89 min - uderzył sam poszkodowany, ale piłka przeleciał ok. 0,5 metra nad poprzeczką

90 min - ostatnia akcja meczu należała do Arki! Calderon zagrał do wbiegającego w pole karne Nalepy, ale skutecznie przeszkodzili mu obrońcy hiszpańscy!