08.06.2014

Wygrana juniorów młodszych w derbach z Lechią!

Bardzo udanie zakończyli sezon juniorzy młodsi wygrywając pewnie z Lechią Gdańsk 2:0.

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 14. kolejka:

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)

Bramki: M. Hebel 21', 63'

Arka:  Moczadło, Izdebski, Niciński, Obarzanek, Majdowski, Sz. Gałecki, Regulski, Pobłocki (62' Malanowski), Kłosowski, Hebel, Węsierski (54' Gabor).

Mecz był bardzo emocjonujący i prowadzony w szybkim tempie. Co ważne  nie brakowało  wielu sytuacji bramkowych, w których skuteczniejsi byli nasi zawodnicy.

Obie bramki zdobył Maksymilian Hebel. Pierwsza padła w 21 minucie po ładnej akcji całego zespołu. Hebel zakończył ją celnym strzałem z ok. 16m. W drugiej połowie świetnie wykonał rzut wolny z  ok.22 metrów ustalając wynik meczu. Arka w tej części gry miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale zabraklo skuteczności.

Podopieczni Krzysztofa Janczaka na finiszu wygrali 3 mecze z rzędu przy bilansie bramkowym 10-1! Szkoda jednak porażki w Poznaniu 0:3 z Wartą co przy wcześniejszej wygranej u siebie zadecydowało, że to zespół z Poznania został sklasyfikowany na 3 miejscu.  Arka w rozgrywkach wiosennych dwukrotnie okazała się lepsza w derbach z Lechią i to na pewno poprawia humory naszym juniorom.