04.05.2014

Derby Gdyni dla Arki, a Pomorza dla AP Pogoni.

W samej końcówce meczu Maciej Koziara zapewnił juniorom starszym naszego klubu minimalne zwycięstwo nad Bałtykiem. W Szczecinie Arkowcy również strzelili jako pierwsi bramkę, ale potem gospodarze odpowiedzieli aż czterema.

Partnerem Młodej Arki jest deweloper SEMEKO

oraz pozostali Sponsorzy Młodej Arki!

Centralna Liga Juniorów - 18. kolejka:

Arka Gdynia JS - Bałtyk Gdynia JS 1:0 (0:0)

Bramki: Koziara 89'

Arka JS: Kędra, Godula, Wojcinowicz (62' P.Tomczak), Lisowski, Borski (73' Bartlewski), Szur, Regulski (62' Skrzypczak), Bach (83' Tobiaski), Koziara, D.Tomczak, Fierka.

Pierwszy kwadrans spotkania to typowy mecz walki jak na pojedynek derbowy przystało.Jednak z minuty na minutę Arka grała coraz lepiej i przejęła inicjatywę. Potwierdzeniem przewagi żółto-niebieskich było kilka składnych akcji, które zagroziły bramce rywali. Najbliżej zdobycia gola był Maciej Koziara w samej końcówce pierwszej odsłony, jego strzał z rzutu wolnego kapitaną paradą obronił bramkarz Bałtyku.

Po przerwie drużyna gości całkiem nastawiła się na grę defensywną, Arka z kolei pomimo widocznej przewagi nie potrafiła wykończyć swoich akcji skutecznym strzałem. Dopiero w samej końcówce meczu sposób na bramkarza rywali znalazł Maciej Koziara. Zwycięstwo Arki chociaż odniesione w ciężkim boju, ale jak najbardziej zasłużone.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 8. kolejka:

AP Pogoń Szczecin JM- Arka Gdynia JM 4:1 (1:1)

Bramki: Skrzypczak 16' (s), Kop-Ostrowski 55', Kraśnicki 66', Kowalczyk 76' - Izdebski 15'

Arka JM: Moczadło, Pobłocki, Obarzanek (70' Niciński), Skrzypczak, Gałecki,  Eggert (60' Kłosowski), Izdebski, Malanowski (41' Gabor), Wanczuk (34' Majdowski), Hebel, Węsierski.

To był mecz pokazujący jak zmienna potrafi być nasza młodzież. Po wygranej z Lechią, tym razem wysoko uległa w Szczecinie, chociaż prowadziła 1:0. Niestety zadecydowało wiele indywidualnych błędów i przy każdej  straconej  bramce trener Krzysztof Janczak, mógł mieć spore pretensje do swoich zawodników o niezbędną koncentrację.  Jeszcze w II połowie przy stanie 1:1 młodzi Arkowcy mieli cztery znakomite  okazje na zdobycie bramki. Potem wszystko zadziałało w myśl zasady o "niewykorzystanych okazjach".