13.04.2014

Komplet juniorów (relacje)

Juniorzy Arki dostosowali się poziomem do swoich starszych kolegów z pierwszej oraz drugiej drużyny i przekonująco wygrali swoje mecze.

Partnerem Młodej Arki jest deweloper SEMEKO

oraz pozostali Sponsorzy Młodej Arki!

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 4. kolejka:

Arka Gdynia JM - Warta Poznań 4:1 (1:0)

Bramki: Hebel 3', 75', 80'(+1), 80'(+3) - ??? 76'

Arka JM: Moczadło, Pobłocki, Skrzypczak, Niciński, Wańczuk (60' Obarzanek), Gałecki (76' Majdowski), Eggert, Malanowski (46' Gabor), Izdebski, Hebel, Węsierski.

Juniorzy młodsi wygrali w niedzielę z Wartą Poznań 4:1. Wysoki wynik wskazywałby, że Arka wygrała łatwo, ale nic bardziej mylnego. W pierwszej połowie to zespół gości grał składniej i stwarzał sobie sytuacje bramkowe, przede wszystkim po błędach arkowców przy wyprowadzaniu piłki. Dopiero w 20 minucie gdynianie stworzyli pierwszą groźną akcję. Trzynaście minut później  padła pierwsza bramka. Rzut wolny wykonywał Maksymilian Hebel, piłka otarła się o głowę jednego z obrońców gości i wpadła do bramki. Początek drugiej połowy wyglądał podobnie jak początek pierwszej. Z czasem Arka zaczęła lepiej utrzymywać się przy piłce, tworząc sytuacje bramkowe, jednak nie przynosiło to efektu bramkowego.  Prawdziwe emocje oba zespoły zostawiły na koniec. Na pięć minut  przed końcem meczu Arkowcy zdobyli drugą bramkę za sprawą Hebla. Minutę później po błędzie środkowych obrońców Warta zdobyła bramkę kontaktową. Zespół gości rzucił się do ataku. Arka mądrze się broniła i wyprowdzała zabójcze kontry. Po takich szybkich atakach w doliczonym czasie bohater meczu Maksymilian Hebel zdobył kolejne dwie bramki, a w sumie aż cztery.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów - 16. kolejka:

Arka Gdynia JS- Elana Toruń 8:0 (2:0)

Bramki:  Kupczyk 31', D.Tomczak 34' (k), 72', 87', Nalepa 47', 58', Białek 65', Kreft 70'

Arka JS: Kotkowski -  Godula, Lisowski, Szur, Borski - Regulski (65' Tobiaski), Skrzypczak (46' Białek), Nalepa, Kupczyk (78' Nowakowski) , D.Tomczak, Fierka (46' Kreft).

Prawdziwym festiwalem strzeleckim zakończyło się sobotnie spotkanie juniorów starszych z Elaną Toruń. Arkowcy przewyższali rywali pod każdym względem. Trzeba jednak przyznać, że torunianie bardzo dzielnie i szczęśliwie bronili się utrzymując bezbramkowy remis aż do 30 minuty. Wtedy to Konrad Kupczyk "napoczął" rywali. Chwilę później Dawid Tomczak skutecznie wykonał rzut karny  ustalając wynik do przerwy. Po zmianie stron worek z bramkami się otworzył. Gdynianie strzelili Elanie jeszcze 6 goli, a bohaterem meczu można okrzyknąć Dawida Tomczaka, strzelca trzech bramek. Zdobyte 3 punkty pozwoliły żółto-niebieskim na dogonienie liderującej Pogoni, która przegrała w Poznaniu z Wartą.