02.04.2014

Rezerwy zwyciężyły w Kolbudach.

Rezerwy Arki awansowały do kolejnej rundy Regionalnego Pucharu Polski. W 1/8 finału tych rozgrywek żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe GKS Kolbudy 3:1 (0:0) po dwóch bramkach Mateusza Szulca i jednej Michała Nalepy.

1/8 Regionalnego Pucharu Polski

GKS Kolbudy – Arka II Gdynia 1:3 (0:0)

Bramki: ? 55’ – Nalepa 70’, Szulc 2 (80’, 85’)

Arka II: Kędra – Sulewski (46’ Stolc), R.Robakowski, Sztandar, Dampc – Szulc, Mosiejko (60’ Mrozik), Patelczyk, Kreft, Kowalczyk – Wardziński (46’ K.Patok; 60’ Nalepa)

Żółta kartka: R.Robakowski

Zgodnie z przewidywaniami, trener Grzegorz Witt dał szansę kilku zawodnikom, którzy dotychczas nie występowali lub też pojawiali się w mniejszym wymiarze czasowym w meczach ligowych. Całe spotkanie rozegrali Mateusz Szulc, Paweł Kowalczyk i Mikołaj Kreft.  W drugiej połowie na murawie pojawili się także Kacper Mrozik oraz junior Krystian Patok, który jednak już po kwadransie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Wszystkie bramki padły dopiero po przerwie. Dość niespodziewanie, w 55 min. na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy wykorzystali kuriozalne nieporozumienie w szeregach naszej drużyny. Do wyrównania doprowadził w 70 min. Michał Nalepa, który podobnie jak w meczu z Pomorzem Potęgowo, wykorzystał rzut wolny podyktowany za faul na Kowalczyku.

Ostatecznie o końcowym zwycięstwie rezerw przesądziły dwie bramki autorstwa Mateusza Szulca. W 80 min. wykorzystał on dokładne dośrodkowanie Przemysława Stolca i strzałem głową w krótki róg wyprowadził Arkę na prowadzenie.

Z kolei 5 minut później młody pomocnik przeprowadził akcję, która była ozdobą całego meczu. Szulc przebiegł z piłką niemal pół boiska, minął dryblingiem czterech rywali i precyzyjnym strzałem obok wychodzącego bramkarza ustalił wynik spotkania na 3:1 dla żółto-niebieskich.

Gratulujemy naszym młodym zawodnikom awansu!