13.03.2014

Nasi rywale w liczbach: Wisła Płock.

Żółto - niebiescy rozpoczęli rok 2014 zwycięstwem ligowym nad GKS - em Tychy 1:0. Teraz nadszedł czas na inaugurację tego roku ligowego na własnym stadionie. Przeciwnikiem Arki będzie Wisła Płock, która w ubiegłym tygodniu przegrała z liderem - Górnikiem Łęczna, na własnym stadionie 0:1. Płocczanie po 19 kolejkach zajmują siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów na koncie.

W poprzednim sezonie Wisła Płock grała w II lidze wschodniej, którą wygrała mając na koncie 70 punktów. W tym sezonie jako beniaminek "Nafciarze" spisują się bardzo dobrze zajmując po 19 kolejkach 7 miejsce w tabeli.

W przerwie zimowej w zespole z Płocka doszło do kilku zmian, zespół wzmocnili: Kamil Hempel ze Stomilu Olsztyn, Łukasz Kacprzycki z Lechii Gdańsk, oraz Albert Taar z estońskiej ekstraklasy.

Bilans spotkań Wisły Płock w sezonie 2013/2014: 7 zwycięstw – 6  remisów– 6 porażek

U siebie: 5 zwycięstw – 3 remisy – 2 porażki

Na wyjeździe: 2 zwycięstwa  – 3 remisy – 4 porażki

W pierwszych pięciu spotkaniach ligowych Wisła Płock zdobywała w każdym meczu po dwie bramki, trzy z nich zakończyły się remisami 2:2 - z Miedzią, Energetykiem, oraz Dolcanem. "Naficiarze" wygrali z Górnikiem Łęczna 2:0 oraz z Arką 2:1. Honorową bramkę zdobył Tomasz Jarzębowski, który w piątek nie zagra z powodu kontuzji. Pierwsza porażka nadeszła w spotkaniu 6. kolejki z Kolejarzem Stróże 0:2. W kolejnych spotkaniach płocczanie grali w "kratkę". Kolejna seria warta odnotowania zaczęła się od meczu z GKS - em Bełchatów wygranym 1:0. W kolejnym spotkaniu "Nafciarze" wygrali z Flotą, na wyjeździe zremisowali z Sandecją 2:2, by na koniec wygrać z Okocimskim 1:0. To ostatnie spotkanie odbyło się 9 listopada, od tego czasu płocczanie nie zdobyli 3 punktów. Przegrali z Katowicami 0:1 oraz zremisowali z Miedzią 0:0. W tym roku na inaugurację przegrali z Górnikiem Łęczna 0:1.

Wisła więcej punktów zdobywa na własnym stadionie, aż 18 z 27 punktów. Na wyjazdach zdobyli tylko dwukrotnie pełną pulę, z Górnikiem Łęczna oraz Termalicą.

Bilans bramek: 18 strzelonych – 18 straconych

U siebie: 11 strzelonych – 8 straconych

Na wyjeździe: 7 strzelonych – 10 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 17                                 Bramki stracone z akcji: 15

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                  Bramki stracone z rzutów karnych:2

Bramki zdobyte samobójcze: 0                          Bramki stracone samobójcze: 1

Bramki strzelone w 1. połowie: 15                      Bramki stracone w 1. połowie: 11

Bramki strzelone w 2. połowie: 3                        Bramki stracone w 2. połowie: 7

Bramki zdobyte i stracone przez Wisłę się bilansują. Z górnej części tabeli "Nafciarze" są zespołem, który najmniej bramek traci oraz zdobywa. Płocczanie zdobyli zaledwie 7 bramek na wyjeździe co jest jednym z gorszych wyników w lidze. Natomiast 10 bramek straconych na wyjeździe to jeden z lepszych wyników. Co ciekawe większość z bramek zdobytych padło w pierwszych częściach spotkań, 15 bramek zdobytych w porównaniu z 3 zdobytymi w drugich połowach.

3

Najwięcej bramek "Nafciarze" zdobyli w końcówkach  pierwszych połów - 6 bramek. Jeszcze żadna bramka zdobyta nie padła w drugich kwadransach drugich części gry. Najwięcej bramek Wisła straciła na początku spotkań - 5 goli. Tylko 1 bramkę płocczanie stracili w pierwszym kwadransie w drugiej połowie.

Statystyki zawodników:

Paweł Magdoń - 1710 minut (19 spotkań),

Krzysztof Janus - 1686 minut (19 spotkań),

Jacek Góralski - 1591 minut (18 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Marcin Krzywicki - 7 bramek,

Krzysztof Janus - 5 bramek,

Janusz Dziedzic - 4 bramki.

Jacek Góralski - 7 żółtych kartek,

Cezary Stefańczyk, Filip Burkhardt - 5 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),

Łukasz Nadolski - 5 żółtych kartek.

Wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym rozegrał obrońca - Paweł Magdoń. Drugi w tej klasyfikacji jest Krzysztof Janus, a trzeci Jacek Góralski. Najwięcej bramek zdobył Marcin Krzywicki - 7 goli, drugi jest Krzysztof Janus z 5 bramkami, a trzeci pamiętający występy w Arce - Janusz Dziedzic. Najostrzej grającym jest Jacek Góralski który został siedmiokrotnie ukarany żółtą kartą. Po pięć żółtych kartek otrzymali Cezary Stefańczyk oraz Filip Burkhardt.

Żółto - niebiescy bardzo dobrze rozpoczęli sezon od zwycięstwa z GKS - em Tychy 1:0. Teraz przyszła pora na zwycięstwo na własnym stadionie. Płocczanie na pewno będą chcieli "odkuć się" za porażkę na własnym stadionie 0:1 z Górnikiem Łęczna. My jednak wierzymy, że to żółto - niebiescy zainkasują kolejne trzy punkty.