09.03.2014

Ostatni sparing rezerw na remis.

W swoim ostatnim meczu kontrolnym rezerwy Arki zremisowały z Gryfem Wejherowo 0:0. W naszej drużynie zaprezentowało się wielu młodych graczy, w tym będący w kadrze pierwszego zespołu Mateusz Cichocki.

Sparing nr 9 – rezerwy

Gryf Wejherowo – Arka II Gdynia 0:0

Arka II: Kędra (70’ Olszowiec) – Sulewski (46’ Stolc), Cichocki, Robakowski (46’ Sztandar), Dampc – Mosiejko, Nalepa – Wardziński (46’ Szulc), Patelczyk (46’ Kreft), Jankowski (46’ Kowalczyk) – Patok (46’ Fierka)

Mecz rozegrano w Wejherowie, gdzie zespoły mogły skorzystać w boiska z naturalną trawą. Mimo, że Gryf w dniu wczorajszym rozegrał spotkanie ligowe to zaprezentował się dziś w mocnym zestawieniu m.in. z obrońcami Kochankiem i Kostuchem.

Po stronie Arki najlepszą okazję na bramkę miał w pierwszej połowie Filip Patok. Nasz napastnik wyszedł „sam na sam” z bramkarzem, jednak w ostatnim momencie nieco podskoczyła mu piłka i uderzenie po ziemi minęło długi słupek bramki Gryfa.

Gospodarze dwukrotnie zagrozili bramce Arki, ale za każdym razem czujny był Dawid Kędra, który popisał się skutecznymi interwencjami. Ostatecznie mecz zakończył się więc bezbramkowym remisem. Dla żółto-niebieskich był to ostatni sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Trener Grzegorz Witt ocenił go pozytywnie:

- Na pewno był to przydatny sparing dla nas. Mogliśmy po raz drugi zagrać na naturalnej murawie, co jest ważne, gdyż ligę zaczynamy od dwóch meczów wyjazdowych. Gryf, mimo że grał wczoraj w Wałbrzychu mecz ligowy, wystąpił w silnym składzie, dlatego zmierzyliśmy się z mocnym przeciwnikiem. W drugiej połowie w naszej drużynie zagrało aż 7 juniorów.