15.02.2014

Remis juniorów starszych w sparingu z Gryfem Słupsk.

Ponownie w bardzo odmłodzonym składzie, bo z czterema zawodnikami urodzonymi w 1998 roku pojechali na sparing do czwartoligowca ze Słupska nasi juniorzy starsi. W meczu padło aż 6 bramek.

Gryf Słupsk (IV Liga) - Arka Gdynia JS  3:3 (2:2)

Bramki: J.Bartlewski (asysta Nowakowski) 13', Lisowski (asysta Sz. Gałecki)  27', Patok (asysta J.Bartlewski) 88' -35', 43', 75'

Arka JS: Kotkowski (46' Olszowiec) - Godula, Lisowski (47' Majdowski - testowany), Regulski, Borski - Białek (27' M. Skrzypczak ), Sz. Gałecki., - J.Bartlewski, Kłosowski (55' Majewski), Nowakowski (65' Gabor) - K.Patok

Młodzi "Arkowcy" nie przestraszyli się przeciwnika i od początku narzucili swój styl gry i na efekty nie trzeba było długo czekać bo już po 27 minutach prowadzili 2:0. Potem niestety popełnili kilka indywidualnych błędów w defensywie i w konsekwencji zespół Gryfa do przerwy wyrównał stan meczu.

Po przerwie nasz zespół nadal wykonywał zalecenia przedmeczowe i kontrolował przebieg spotkania.  Zespół gospodarzy rzadko stwarzał w drugiej polowie sytuacjie podbramkowe. Zdarzył się jednak zawodnikowi Gryfa  tzw. "strzał życia". Kamil Kotkowski był bez szans na obronę.

"Arkowcy" nie podłamali się takim obrotem sprawy i na dwie minuty przed końcem meczu doprowadzili do remisu. Jeszcze w ostatniej akcji meczu Jakub Bartlewski stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy jednak minimalnie chybił i wynik nie uległ już zmianie.