09.11.2013

3 liga: Remis rezerw z Chemikiem w Policach.

W meczu 15 kolejki 3 ligi Grupy Pomorsko-Zachodniopomorskiej rezerwy Arki zremisowały na wyjeździe z Chemikiem Police 0:0. Żółto-niebiescy byli w tym spotkaniu drużyną lepszą i niewiele zabrakło, aby wrócili do Gdyni z kompletem punktów.

15 kolejka 3 ligi:

Chemik Police – Arka II Gdynia 0:0

Żółta kartka: Gałecki

Sędziował: Andrzej Witkowski (Gdańsk)

Arka II: Kamola – Kubowicz, P. Robakowski, R. Robakowski, Dampc – Gałecki, Matys (80’ Patelczyk) – Stolc, Nalepa, Jankowski (89’ Szulc) – Fujikawa (70’ Wardziński)

Nasze rezerwy wyruszyły do Polic bardzo wcześnie rano w dniu meczu, co z pewnością mogło mieć wpływ na ich postawę na boisku. Jednak przez całe spotkanie to żółto-niebiescy byli drużyną groźniejszą od rywali i lepszą pod względem piłkarskim. Stworzyli sobie kilka świetnych sytuacji, których jednak nie udało się zamienić na bramki. W pierwszej połowie znakomitej okazji  nie wykorzystał Japończyk Tomoki Fujikawa.

Po przerwie przewaga podopiecznych Grzegorza Witta była jeszcze wyraźniejsza. Gospodarze nie potrafili zagrozić poważnie naszej bramce. Natomiast po stronie Arki na listę strzelców mogli się wpisać chociażby Przemysław Stolc i wprowadzony z ławki Maciej Wardziński. Niestety, podobnie jak w pierwszej części gry, zabrakło skuteczności w decydującym momencie i mecz zakończył się ostatecznie bezbramkowym remisem.

Z pewnością po końcowym gwizdku można odczuwać pewien niedosyt, bo 3 punkty były w zasięgu naszych młodych piłkarzy. Cieszy natomiast fakt, że drugi kolejny mecz kończą oni "na zero" z tyłu.

Trener Witt po meczu:

- Pierwsza myśl rodzi mi się taka, że  jechaliśmy na to spotkanie dziś o bardzo wczesnej porze, dokładnie o 4:30 i w związku z tym,  przed meczem wynik remisowy przyjęlibyśmy z zadowoleniem. Jednak po meczu towarzyszy nam wielkie rozczarowanie. Stworzyliśmy sobie bowiem przynajmniej cztery dogodne okazje, które powinniśmy wykorzystać. Byliśmy zespołem lepszym piłkarsko, szczególnie w drugiej połowie i to pomimo tego, że graliśmy wtedy „pod wiatr”.