19.10.2013

Cenne zwycięstwa juniorów.

Dwa cenne zwycięstwa  odniosły w sobotę nasze juniorskie drużyny.  Juniorzy starsi pokonali wicelidera z Koszalina i wskoczyli na jego miejsce w tabeli. Juniorzy młodsi dzięki wygranej umocnili się również na drugiej  pozycji.

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 10. kolejka:

Arka Gdynia - Czarni Pruszcz Gdański  4:2 (2:1)

Bramki:  Eggert 7',' Skrzypczak 28', 43', Cąkała 75' -  ??? 6', ??? 73'

Arka:  Kucharski, Pobłocki, Skrzypczak, Niciński (78' Antończak), Izdebski, Gałecki (41' Obarzanek), Eggert, Gabor (79' Malanowski), Hebel (60' Żelezik), Wańczuk, Majewski (64' Cąkała).

Zwycięstwem 4:2 zakończył się mecz juniorów młodszych z rówieśnikami z Pruszcza Gdańskiego. Na samym początku spotkania arkowcy dali się zaskoczyć i już w 6 minucie po rzucie rożnym stracili bramkę. Goście nie cieszyli się zbyt długo prowadzeniem, bo minutę później po składnej akcji całej drużyny sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Wiktor Eggert. Po wyrównianiu Arka osiągnęła znaczną przewagę, w wyniku której  po rzucie rożnym bramkę głową zdobył Mateusz Skrzypczak. W samej końcówce pierwszej odsłony dogodnej sytuacji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Maksymilian Hebel.

W drugiej połowie arkowcy nadal z impetem atakowali i już trzy minuty poz wznowieniu gry, ponownie po rzucie rożnym bramkę strzelił Mateusz Skrzypczak. W 73 minucie Czarni wykorzystali niezdecydowanie oraz gapiostwo obrony Arki i zdobyli bramkę kontaktową. Podobnie jak przy pierwszym trafieniu ich radość nie trwała zbyt długo. Po upływie dwóch minut szybką kontrę gdynian skutecznie wykończył Michał Cąkała, ustalając wynik meczu.

Partnerem Młodej Arki jest deweloper SEMEKO

oraz pozostali Sponsorzy Młodej Arki!

Centralna Liga Juniorów - 8. kolejka:

Arka Gdynia - Bałtyk Koszalin 1:0 (0:0)

Bramka:  Fierka 53'

Czerwona kartka: Bach 80'

Arka: Kędra - Dampc, Szur, Lisowski, Godula, Tobiaski (46' Kupczyk), Regulski (85' Patok), D.Tomczak  (85 Nowakowski), Białek (46' Koziara), Bach, Fierka.

Na początku pierwszej połowy zawodnicy żółto-niebieskich nie potrafili przystosować się do dobrze zorganizowanej i agresywnie grającej drużyny gości. Dopiero po upływie 20 minut arkowcy opanowali sytuację na boisku i zaczęli płynniej i szybciej operować piłką, co jednak nie przełożyło się na zdobycz bramkową. Do przerwy bramki nie padły.

W drugiej odsłonie Arka szybko ruszyła do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 53 minucie dokładne dośrodkowanie Maciej Koziary z rzutu rożnego pięknym strzałem na bramkę zamienił najskuteczniejszy zawodnik Arki Michał Fierka. Drużyna Arki poszła za ciosem i już minutę później Dawid Tomczak stanął oko w oko z bramkarzem gości, lecz ten wyszedł z tego pojedynku obronną ręką.

Ataki gdynian nie ustawały, jednak nie przynosiły spodziewanych efektów. Gdy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą naszej drużyny, w 80 minucie  czerwoną kartkę otrzymał Jakub Bach. Po tym zdarzeniu w szeregi młodych arkowców wkradł się chaos. Drużyna Bałtyku uwierzyła, że może wywieźć z Gdyni przynajmniej jeden punkt. Koszalinianie zagrożenie stwarzali głównie po stałych fragmentach gry, jednak bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Arki Dawid Kędra, który trzy razy w sobie tylko wiadomy sposób obronił strzały zawodników gości. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Arka dzięki temu cennemu zwycięstwu awansowała na pozycję wicelidera.