03.10.2013

Nasi rywale w liczbach: Energetyk ROW Rybnik.

Arka wygrywając wyjazdowy mecz z liderem poprawiła swoją sytuację w tabeli. Aby jednak wygrana z Bełchatowem nabrała znaczenia, tak jak pisaliśmy wczoraj "Arkowcy" muszą zdobyć trzy punkty w najbliższym spotkaniu na własnym stadionie z Energetykiem ROW Rybnik.

Beniaminek I ligi po 10 kolejkach zajmuje 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Trenerem zielono - czarnych od 2011 roku jest Ryszard Wieczorek, wcześniej prowadzący m.in. Odrę Wodzisław. W przerwie zimowej w składzie drużyny z Rybnika doszło do kilku zmian, z zespołu odeszli:  Jan Janik, Roland Kachel, Mirosław Kuczera, Błażej Radler, Jakub Steuer oraz Jakub Słaby. W ich miejsce zakontraktowano: Michała Adamczyka, Daniela Ferugę, Marcina Grabowskiego, Marcina Nowackiego, Marcina Skrzeszewskiego, Mateusza Słodowy oraz Idrissa Cisse.

Bilans spotkań Energetyka ROW Rybnik w sezonie 2013/2014: 1 zwycięstwo –7  remisów– 2 porażki

U siebie: 3 zwycięstwo – 1 remis – 1 porażka

Na wyjeździe: 0 zwycięstw  – 6 remisów – 1 porażka

Po 10 kolejkach rybniczanie mają na swoim koncie 10 punktów. Rozegrali oni tylko 3 spotkania na własnym stadionie, natomiast na wyjeździe aż 7 meczów. Co ciekawe zielono - czarni przegrali zaledwie dwa spotkania, a dorobek punktowy zawdzięczają głównie remisom, których było aż 7. Na wyjeździe Energetyk jeszcze nie wygrał, ponosząc 1 porażkę i aż 6-krotnie remisując.

Podopieczni Ryszarda Wieczorka sezon rozpoczęli od 5 remisów z rzędu! Pierwsze trzy na wyjeździe to na początek 2:2 z Termalicą, następnie ze Stomilem 1:1 oraz GKS - em Tychy 2:2.

W 4 kolejce w pierwszym meczu na własnym stadionie także padł remis 2:2 a przeciwnikiem była Wisła Płock. Serię remisów zakończyło wyjazdowe spotkanie z Flotą 1:1. W kolejnym spotkaniu, na własnym stadionie, rybniczanie odnieśli pierwszą porażkę z Sandecją Nowy Sącz 2:3. W 7 kolejce padł remis w Brzesku 0:0 z tamtejszym Okocimskim. W następnym spotkaniu miała miejsce pierwsza wyjazdowa porażka, ROW przegrał na wyjeździe z Katowicami 1:2, by w kolejnym spotkaniu wyjazdowym po raz 7 w sezonie zremisować z Miedzią 1:1. W ostatniej kolejce zielono - czarni wygrali pierwsze spotkanie na własnym stadionie 1:0 z Górnikiem Łęczna.

Bilans bramek:13 strzelonych – 14 straconych

U siebie: 5 strzelonych – 5 straconych

Na wyjeździe: 8 strzelonych – 9 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 12                                 Bramki stracone z akcji: 12

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 0                 Bramki stracone z rzutów karnych: 2

Bramki zdobyte samobójcze: 1                          Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 9                       Bramki stracone w 1. połowie: 7

Bilans bramkowy rybniczan jest ujemny, w spotkaniach na własnym stadionie bramki się bilansują - po 5 zdobytych i straconych. Jedna bramka zdobyta padła po strzale samobójczym, natomiast dwie bramki stracone po rzutach karnych. Więcej bramek podopieczni Ryszarda Wieczorka zdobywają w pierwszych połowach spotkań, natomiast bramki tracone rozkładają się równomiernie pomiędzy obie połowy.

2

Najwięcej bramek zdobytych w meczach zielono czarnych padło w drugich kwadransach pierwszych połów - 6 bramek. Po jednej zdobytej bramce padło w trzech kwadransach.  Najwięcej straconych bramek padło w pierwszych i ostatnich kwadransach pierwszych połów oraz w drugich kwadransach drugich części gry - po 3 bramki.

Statystyki zawodników:

Marcin Grolik, Mariusz Muszalik - 900 minut (10 spotkań),

Idrissa Cisse - 819 minut (10 spotkań),

Daniel Feruga  - 802 minuty (10 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Idrissa Cisse, Daniel Feruga - po 4 bramki,

Mariusz Muszalik -3 bramki.

Sławomir Szary - 4 żółte kartki i 1 czerwona kartka,

Idrissa Cisse, Marcin Grolik, Mariusz Muszalik - po 3 żółte kartki.

Wśród statystyk indywidualnych pod względem ilości minut spędzonych na boisku, dwóch zawodników rozegrało dotychczasowe spotkania w pełnym wymiarze czasowym są to Marcin Grolik oraz doświadczony pomocnik Mariusz Muszalik. Drugi w tej klasyfikacji jest Idrissa Cisse natomiast trzeci Daniel Feruga, są to także najskuteczniejsi zawodnicy Energetyka - po 4 bramki na koncie. O jedną bramkę mniej ma wspomniany Mariusz Muszalik.

Najostrzej grającym zawodnikiem jest  doświadczony obrońca - Sławomir Szary, który uzbierał aż 4 żółte kartki i 1 czerwoną. W meczu z Arką, zawodnik ten nie zagra z powodu otrzymania w poprzedniej kolejce czwartej żółtej kartki. Zagrożeni absencją w kolejnym spotkaniu, w przypadku otrzymania żółtej kartki w Gdyni, jest trzech zawodników.

Żółto - niebiescy pechowy wrzesień mają już za sobą. Mamy nadzieję, że wyjazdowe zwycięstwo będzie początkiem dobrej passy Arki. Przekonamy się o tym już w najbliższą sobotę. O tym, że łatwo nie będzie mówi fakt tylko 1 porażki na obcych boiskach. Wierzymy jednak, że to żółto - niebiescy zdobędą trzy punkty.