08.08.2013

Nasi rywale w liczbach: Wisła Płock.

Po udanej inauguracji ligi w Gdyni, żółto- niebiescy wyjadą do Płocka, aby zmierzyć się z tamtejszą Wisłą. Nafciarze rozpoczęli sezon podobnie jak Arka, od remisu i wygranej. Po dwóch kolejkach zajmują 7 miejsce w tabeli z 4 punktami na koncie.

W poprzednim sezonie Wisła Płock grała w II lidze wschodniej, którą wygrała mając na koncie 70 punktów. Zespół z Płocka w całym sezonie ligowym przegrał zaledwie 4 spotkania, po dwa na wyjeździe i własnym stadionie.  Najlepszym strzelcem drużyny był Łukasz Sekulski z 12 bramkami na koncie, 9 bramek zdobył Marcin Krzywicki, natomiast po 8 goli zdobyli Bartłomiej Sielewski oraz były zawodnik Arki - Janusz Dziedzic. Od rundy wiosennej zawodnikiem Wisły został były piłkarz Arki - Filip Burkhardt, który w 17 występach zdobył 4 gole.

Spotkania sparingowe w przerwie letniej piłkarze Wisły rozpoczęli od wygranej na własnym stadionie z Kolejarzem Stróże 2:0. W drugim spotkaniu wygrali także w Płocku ze Stomilem Olsztyn 2:1. Trzeci sparing Nafciarze rozegrali z Widzewem Łódź, gdzie w wyjazdowym spotkaniu wygrali 1:0 po bramce Łukasz Sekulskiego. Ostatni sparing zespół prowadzony przez Marcina Kaczmarka rozegrał z Rakowem Częstochowa. Wisła wygrała to spotkanie 3:0.

W przerwie zimowej w zespole z Płocka doszło do kilku zmian, a zespół wzmocnili: Paweł Kaczmarek, Dawid Abramowicz, Cezary Stefańczyk oraz Piotr Wlazło. Z drużyny odeszli natomiast: Mirosław Kalista, Daniel Mitura, Krystian Pomorski, Mateusz Struski oraz Rafał Zembrowski.

Spotkania Wisły Płock w sezonie ligowym 2013/2014:

Wisła Płock 2:2 Miedź Legnica

Janusz Dziedzic 55 (karny), Marcin Krzywicki 59 - Jakub Grzegorzewski 7, 10

Górnik Łęczna 0:2 Wisła Płock

Krzysztof Janus 15, Filip Burkhardt 78

Wisła Płock rozpoczęła sezon od meczu z Miedzią Legnica na własnym stadionie. Pierwszą połowę wygrali goście 2:0 po dwóch bramkach Jakuba Grzegorzewskiego. Obraz gry zmienił się w drugiej połowie, gdy zawodnik Miedzi - Tomasz Midzierski faulował w polu karnym,a sędzia podyktował "jedenastkę" dla Wisły,  zawodnikowi z Legnicy pokazując czerwoną kartkę. Drużyna z Płocka wykorzystała rzut karny, a 4 minuty później za sprawą Marcina Krzywickiego doprowadziła do wyrównania. Zespół Wisły miał jeszcze szansę na wygranie tego spotkania, jednak ostatecznie zakończyło się ono podziałem punktów.

W drugim meczu Wisła zagrała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Faworytem w tym spotkaniu byli gospodarze. Podopieczni Marcina Kaczmarka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wygrali z Górnikiem 2:0. Drugą bramkę dla Nafciarzy zdobył Filip Burkhardt strzałem z około 60 metrów.

W sobotę w spotkaniu z Wisłą Płock, Arkę czeka trudne zadanie. Po pierwszych meczach widać, że beniaminek z Płocka na początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze. Zadaniem żółto- niebieskich będzie pokazanie się z tej samej strony co w spotkaniu z Tychami i przywiezienie kolejnych ligowych punktów do Gdyni.