04.08.2013

Wysokie zwycięstwo rezerw w sparingu. Czas na ligę!

Rezerwy Arki pokonały w swoim ostatnim meczu sparingowym Gryf Tczew 7:1 (4:1). Po dwie bramki dla naszego zespołu zdobyli Tomoki Fujikawa, Marco Aurelio i Filip Patok.

Sparing - rezerwy :

Arka II Gdynia - Gryf Tczew 7:1 (4:1)

Bramki: Fujikawa 2 (7'; 33'), Marco Aurelio 2 (10';41'), Patok 2 (70'; 84'), D. Patelczyk (80')

Arka II:  Kędra (70' Olszowiec) - Sulewski (46' Dampc), R. Robakowski (60' Zambrowski), Sztandar (46' Haberka), Stolc -  Nalepa (46' D. Patelczyk), Mosiejko (46' Matys) - Szulc (60' Sulewski),  Marco Aurelio (60' Kreft), Kowalczyk (60' Fierka) - Fujikawa (60' F. Patok)

Nasz zespół zagrał w tym spotkaniu w nieco odmiennym zestawieniu niż w poprzednich sparingach. Cześć zawodników była bowiem do dyspozycji trenera Pawła Sikora podczas ligowego meczu z GKS-em Tychy.

Już po 10 minutach żółto-niebiescy prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisali się Fujikawa i Aurelio. Przed przerwą każdy z tych graczy jeszcze raz trafił do siatki. Szczególnie mogły się podobać bramki zdobyte przez Brazylijczyka, który najpierw popisał się świetnym strzałem zza pola karnego, a potem skutecznie egzekwował rzut wolny.

W drugiej połowie Arka dalej kontrolowała mecz. Kolejne bramki były dziełem zawodników rezerwowych: dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Filip Patok , a raz  uczynił to Dawid Patelczyk.

Były to ostatni sparing naszych rezerw przed inauguracją sezonu w 3 lidze. Już w przyszły weekend podopieczni trenera Grzegorza Witta podejmą w Gdyni Gwardię Koszalin. Miejmy nadzieję, że młodzi gdyńscy piłkarze potwierdzą dobrą formę z ostatniego sparingu w meczach o punkty.