28.04.2013

3 liga: Arka II - Pogoń Barlinek 3:0 (2:0). Najlepsi wiosną!

W meczu 22. kolejki 3 ligi - Grupy Bałtyckiej Arka II Gdynia pokonała Pogoń Barlinek 3:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Zwoliński, Michał Rzuchowski i Fabian Słowiński. To już 5 zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Witta w rundzie wiosennej!

22. kolejka III ligi

Arka II Gdynia – Pogoń Barlinek 3:0 (2:0)

Bramki: Zwoliński (33’), Rzuchowski (40’), Słowiński (90’)

Żółte kartki: Wiśniewski, Bejuk (Pogoń)

Sędziował: Łukasz Kolter (Słupsk)

Widzów: 70

Arka II: Miszczuk – Kubowicz, P. Robakowski, Marcjanik, Dettlaff – K. Patelczyk (83’ Róg), Pietkiewicz, Bartlewski, Rzuchowski (46’ Słowiński), Wojowski (66’ Jankowski) – Zwoliński (71’ Patok)

Pogoń: Wolarek – Bil, Suterski, Kubiak, Ziajka – Stukonis, Wiśniewski (72’ Magryta), Świercz (55’ Sobczak), Świtaj, Odachowski – Bejuk

W pierwszej połowie sporą przewagę miała Arka, która stwarzała dużo częściej zagrożenie pod bramką gości m. in. w 16 min. po strzale Kamila Patelczyka, który minimalnie minął lewy słupek bramki. W 33 min. Łukasz Zwoliński wykorzystał znakomite prostopadłe podanie Sebastiana Bartlewskiego, minął bramkarza i spokojnie skierował piłkę do pustej bramki. 7 minut później było już 2:0. Dośrodkowanie z prawej strony Patelczyka wykończył precyzyjnym strzałem głową Michał Rzuchowski.

Druga część mogła się rozpocząć znakomicie dla Pogoni, jednak będący w znakomitej sytuacji Kacper Stukonis przelobował nie tylko Jakuba Miszczuka, ale i bramkę. Później do głosu doszła ponownie Arka, jednak w 52 min. po świetnej zespołowej akcji z 5 metrów niecelnie uderzył Zwoliński. Później dwukrotnie groźnie strzelał wprowadzony w przerwie Fabian Słowiński, ale dobrymi interwencjami popisał się Maciej Wolarek.

W 71 min. goście stanęli przed jeszcze jedną szansą na kontaktowego gola. Sam na sam z Miszczukiem wyszedł Kordian Ziajka, ale nasz bramkarz dobrze skrócił kąt i powstrzymał zawodnika Pogoni. W końcówce wynik spotkania ustalił po szybkiej kontrze Słowiński.

Nasze rezerwy nie zwalniają tempa i są najlepszą drużyną Grupy Bałtyckiej w rundzie wiosennej. W tabeli rozgrywek  podopieczni trenera Grzegorza Witta zajmują 6 miejsce, tracąc tylko 1pkt. do lokalnego rywala Bałtyku i mając jeden mecz rozegrany mniej.

Ową zaległość żółto-niebiescy odrobią już w najbliższą środę 1 maja, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Gwardią Koszalin.