26.03.2013

Juniorzy po derbach. W czwartek mecze w Gdyni.

Od przegranych z Lechią Gdańsk 1:3 (starsi) i 3:4 (młodsi) rozpoczęli wiosenne rozgrywki ligowe juniorzy  Arki. Okazją do zdobycia pierwszych punktów w nowej Lidze Makroregionalnej będą, więc mecze z juniorami Warty Poznań, która w pierwszej kolejce nie grała.

Spotkania te odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 13.00 (starsi) i 15.00  (młodsi) na Stadionie Narodowym Rugby.

O ocenę spotkań niedzielnych poprosiliśmy szkoleniowców naszych drużyn:

Trener Krzysztof Janczak:

Porażka boli, gdyż w całym mecz to Arka prowadziła grę, ale w piłce liczą się strzelone bramki . Po pierwszej połowie był remis 1:1. W tej części przeważaliśmy, ale nie wykorzystaliśmy dogodnych sytuacji. W drugiej połowie Lechia bardziej skoncentrowała się na obronie i kontratakowaniu. Ta taktyka przyniosła im końcowy sukces.

Na początku drugiej połowy wykorzystali błąd indywidualny naszego środkowego obrońcy zdobywając bramkę. Trzeci gol padł po naszym rzucie rożnym, gdy blisko było wyrównania, ale po naszym uderzeniu piłkę z linii bramkowej wybił obrońca. Lechia wyprowadziła szybką kontrę zdobywając bramkę. Niestety pomimo, że mieliśmy 3,4 sytuacje wynik już się nie zmienił.

Trener Jacek Dziubiński:

Jesteśmy rozczarowani. Strzeliliśmy 3 bramki na wyjeździe, a nie mamy na koncie nawet punktu. Zadecydował fatalny początek i nasze błędy, gdy straciliśmy szybko 2 bramki. Potem w drugiej połowie chłopcy doprowadzili do remisu 3:3. Chcieliśmy jednak to spotkanie wygrać. Niestety próbując zdobyć zwycięską bramkę nadzialiśmy się na zabójczą kontrę Lechii. Potem mieliśmy jeszcze dwie świetne okazje do wyrównania. To było minimum, które powinniśmy osiągnąć.  Piłkarsko byliśmy lepsi. Lechia zdominowała nas jednak fizycznie, a także w kilku sytuacjach sami pomogliśmy jej zdobyć bramki… Teraz chcemy wygrać pierwszy mecz z Wartą, a potem oczywiście zrewanżować się Lechii w Gdyni.