24.03.2013

Juniorzy wystartowali w Makroregionie: Porażki w derbach.

W niedzielę odbyła się inauguracyjna kolejka spotkań rundy wiosennej w ligach juniorskich.  Od tej rundy najlepsi juniorzy w Polsce grają w czterech grupach makroregionalnych (zarówno juniorzy starsi jak i młodsi).

Arka trafiła do grupy północno-zachodniej i w 1 kolejce grała mecze derbowe z Lechią w Pruszczu Gdańskim. Niestety mimo wyrównanych spotkań komplet punktów pozostał przy gospodarzach. Żal zwłaszcza remisu juniorów młodszych, którzy potrafili odrobić straty od 1:3 do 3:3...

Liga Makroregionalna Juniorów Starszych - grupa pólnocno-zachodnia:

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 3:1 (1:1)

Bramki: 36', 50', 58' - Bartlewski 39'

Skład: Kamola  - Sulewski (78' Dampc), Marcjanik, Sztandar, Wojowski - Nalepa, Matys (78' Kwaśnik) -  Szulc (62' Stolc), Bartlewski, Jankowski - Wardziński (68' Fierka)

Od 60 min. nasz zespół grał z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla gracza Lechii.

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - grupa pólnocno-zachodnia:

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 4:3 (2:1)

Bramki: 9', 15', 60', 75' -  Patok 28', Nowocień 64', Szur 67'.

Skład: Szuciło - Nowakowski, Szur, MAzurczak, Godula - D.Tomczak, Patok (73' Jankowski)- Skrzypczak (60' P.Tomczak), Nowocień, Bach (60' Kupczyk) - Koziara

Arka po utracie bramek w pierwszym kwadransie meczu, potrafiła w II połowie w ciągu 3 minut doprowadzić do remisu 3:3. Niestety kolejna kontra Lechii dała jej ostatecznie wygraną 4:3.

28 marca nasze zespoły rozegrają o godz. 13.00 i 15.00 w Gdyni mecze z Wartą Poznań.