23.03.2013

Bogdanka - Arka 2:1. Dwa klopsy i zero punktów

Arka w kuriozalny sposób straciła punkty w Łęcznej. Atakując przez 90 minut i stwarzając sobie kilkanaście okazji do zdobycia bramek, gdynianie sami sprokurowali dwa gole gospodarzom. Porażka w takich okolicznościach jest nad wyraz bolesna.

20. kolejka I ligi

Bogdanka Łęczna - Arka Gdynia 2:1 (0:1)
Bramki: Jarzębowski 53'(s), Nowak 86' - da Silva 21'

Bogdanka: Prusak - Stefańczyk, Benkowski, Kalkowski (66' Tymosiak), Pielach - Zuber, Sołdecki, Nowak, Renusz (90' Ricardinho) - Pesir, Szałachowski (68' Oziemczuk)

Arka: Szlaga - Krajanowski, Brodziński, Jarzębowski, Tomasik - Grzelak, Rzuchowski (46' Szwoch), Pruchnik, Radzewicz - Kuklis (64' Zwoliński) - da Silva.

Żółte kartki: Nowak - Kuklis

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)

0 min - skromna liczba widzów na trybunach w Łęcznej. Z pewnością na frekwencję ma wpływ niska temperatura i... zniechęcenie do futbolu po fatalnym występie polskiej reprezentacji.

1 min - zaczęli gospodarze. Już kilka sekund o pierwszym gwizdku piłka znalazła się w naszym polu karnym, ale arkowcy skutecznie oddalili niebezpieczeństwo.

2 min - po akcji Kuklis - da Silva Arka ma pierwszy rzut rożny

6 min - po faulu Tomasika Bogdanka miała okazję do dośrodkowania z boku pola karnego. Znów dobrze zareagowali gdyńscy obrońcy

9 min - Nowak zdecydował się na uderzenie z ponad 30 metrów, po którym piłka poszybowała jakiś metr nad poprzeczką

11 min - Pesir brutalnie fauluje Jarzębowskiego! Można było się zastanawiać, jakiego koloru kartkę powinien zobaczyć zawodnik gospodarzy, a tymczasem sędzia nie zdecydował na żadną karę indywidualną

14 min - Arka miała świetną okazję! Z rzutu rożnego bardzo dobrze dośrodkował Radzewicz, a pozostawiony bez opieki Tomasik nieczysto trafił głową w piłkę!

15 min - nieźle wyprowadzali kontratak goście, lecz niedokładnie zacentrował Radzewicz i piłka opuściła boisko.

21 min - gooooooollll dla Arki!!! Marcus da Silva kapitalnym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Radzewicza!!!

22 min - gol dla Arki to efekt bardzo cierpliwej i dokładnej gry arkowców w ofensywie, wcześniej zespół Pawła Sikory bił już 5 rzutów rożnych i ta gra przyniosła zasłużony efekt.

26 min - Kuklis był bliski podwyższenia prowadzenia! Strzał Piotrka z 16 metrów dobrze obronił jednak Prusak

29 min - Radzewicz miał dużą szansę na wykorzystanie błędu Prusaka, który niepotrzebnie daleko wyszedł ze swojej bramki. Lot piłki do pustej bramki przecięli jednak obrońcy!

31 min - nie pierwsza w tym meczu świetna interwencja Krajanowskiego w defensywie, który nie dał się ograć Renuszowi

34 min - Pruchnik uderzył niecelnie z rzutu wolengo z 35 metrów. Wcześniej był faulowany przez Nowaka, który obejrzał żółtą kartkę.

36 min - pewnie chwicił piłkę Szlaga po centrze z rzutu wolnego Nowaka.

37 min - ładnie rozprowadzona piłka przez gospodarzy ostatecznie przeleciała w bezpiecznej odległości od bramki Arki. Strzelał Renusz.

40 min - minimalny spalony da Silvy. Szkoda, bo byłoby bardzo groźnie pod bramką gospodarzy.

44 min - odważna decyzja Kalkowskiego, który postanowił oddać strzał z rzutu wolnego z 35 metrów. Piłka przeleciała daleko od gdyńskiej bramki.

45+1 min - Rzuchowski znalazł okazję do oddania strzału, ale ta próba była zdecydowanie nieudana.

PRZERWA - bardzo dobry mecz rozgrywa zespół Arki. Jak najbardziej zasłużone prowadzenie gdynian to wynik nie tylko aktywnej gry w ataku, ale równiez bardzo solidnej postawy w defensywie.

48 min - dobre zagranie da Silvy w pole karne Bogdanki, gospodarze ratują się wybiciem na rzut rożny

49 min - dobra indywidualna akcja Pruchnika. Nasz piłkarz został faulowany w pobliżu szesnastki przeciwnika, ale gwizdek sędziego milczy. Niestety to nie pierwsza taka kontrowersyjna decyzja arbitra.

51 min - Szwoch bliski zdobycia bramki! Mateusz, który w przerwie zmienił Rzuchowskiego, oddał strzał z ok. siedmiu metrów, ale został zablokowany!

53 min - gol dla Bogdanki! Zupełnie niespodziewana sytuacja! Z rzutu rożnego dośrdkował Renusz, a Jarzębowski tak niefortunnie główkował, że piłka wpadła do naszej siatki...

54 min - Kuklis mógł błyskawicznie przywrócić Arce prowadzenie, ale jego strzał z 14 metrów minimalnie poszybował nad poprzeczką!

56 min - świetna szybka akcja Arki i da Silva trafia w słupek!

58 min - Kalkowski z ok. 25 metrów posyła piłkę kilka metrów obok słupka.

64 min - na boisku pojawia się Zwoliński, który zmienia Kuklisa

69 min - Grzelak zdecydował się na uderzenie zza pola pola karnego i niewiele się pomylił!

72 min - duży bałagan w polu karnym Bogdanki, ale nie udało się tego wykorzystać

76 min - Radzewicz prawą nogą z ok. 20 metrów, ale niezbyt udanie

78 min - pierwszy raz gospodarze zawitale pod bramką Arki od momentu, gdy zdobyli bramkę. Dwa rzuty rożne nie przyniosły im jednak pozytywnego efektu.

80 min - brzydki faul Nowaka, ale sędzia konsekwentnie nie decyduje się na pokazanie mu drugiej żółtej kartki!

81 min - świetnie wpadł w pole karne Radzewicz i obsłużył idealnym podaniem Szwocha, ale nasz młody pomocnik spóźnił się z decyzją o strzale i doskonała okazja została zmarnowana!

84 min - kolejna dobra akcja oskrzydlająca Arki, ale znów nie udaje się oddać strzału na bramkę

86 min - nie do wiary. Prosty strzał Nowaka odbija się od rąk Macieja Szlagi i wpada do bramki. Katastrofalne zachowanie naszego bramkarza.

89 min - da Silva faulowany 22 metry od bramki. Strzał Pruchnika wychodzi jednak tylko na rzut rożny.

KONIEC - to chyba jedno z najdziwniejszych spotkań Arki w tym sezonie. Będąc zespołem lepszym piłkarsko, bardziej zdeterminowanym i lepiej uposobionym w ofensywie, gdynianie przegrali praktycznie samemu strzelając sobie obie bramki. Fatalna druga połowa w Łęcznej...