21.03.2013

Jutro drugi "wiosenny" wyjazd. Nasz rywal: Bogdanka Łęczna

Dziś po raz kolejny nasi zawodnicy przeprowadzili trening na boisku rugby. Skupiono się na kształtowaniu szybkości i doskonaleniu stałych fragmentów gry. Jutro po porannym treningu zespół wyjedzie na mecz do Łęcznej.

W meczu jesiennym Arka wygrała 2:0. Gospodarze tracą do żółto-niebieskich w tabeli 2 punkty, ale mają jeden mecz zaległy.

W minionej kolejce mimo niesprzyjającej aury żółto - niebiescy mogli rozegrać sobotnie spotkanie z Cracovią, a  takiej możliwości nie mieli "Górnicy" z Łęcznej, których mecz w Brzesku został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Bogdanka po 18 rozegranych spotkaniach zajmuje 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów.

W drużynie z Łęcznej zimą doszło do niewielkich zmian kadrowych. Z innych klubów pozyskano zaledwie dwóch zawodników: Tomasza Nowaka oraz Cezarego Stefańczyka. Pierwszy z nich to pomocnik, zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Korony Kielce. Później grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Polonii Bytom oraz ŁKS-u Łódź. Cezary Stefańczyk to natomiast obrońca, który przybył do Łecznej z Zawiszy Bydgoszcz. Ma za sobą 13 występów w Ekstraklasie w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego.

Pozostałe zmiany odbywały się wewnątrz klubu. W miejsce kontuzjowanych Macieja Ropiejko oraz Mateusza Żukowskiego sięgnięto po zawodników rezerw: Huberta Kotowicza, Michała Walaszka, Bartosza Wiązowskiego oraz Patryka Stopę.

Bilans spotkań Bogdanki Łęczna w sezonie 2012/2013: 7 zwycięstw  – 5 remisów – 6 porażek

U siebie: 7 zwycięstw – 1 remis – 1 porażka

Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 4 remisy – 5 porażek

Podopieczni Piotra Rzepki to zespół własnego boiska. Arkę czeka w Łęcznej trudna przeprawa ponieważ tylko 2 drużyny zdobywały punkty na stadionie "Górników". Dużo gorzej Bogdanka spisuje się na wyjazdach, do tej pory zdobyła na obcych stadionach jedynie 4 "oczka". Łęczna jest drugą drużyną w lidze, obok Polonii Bytom, która nie wygrała jeszcze na wyjeździe.

Bogdanka bardzo źle zaczęła sezon, najpierw porażka w Legnicy 0:2, a w drugiej kolejce pierwsza i jak do tej pory jedyna porażka na własnym stadionie z Okocimskim. Goście zwycięską bramkę na 2:1 zdobyli w 90 minucie spotkania. Fatalną serię zakończyła porażka w Gdyni 0:2. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli Marcin Kalkowski (samobójczą) oraz Marcus da Silva. Drugim zespołem który zdołał wywieźć punkt z Łęcznej była Miedź Legnica, która na inaugurację zremisowała 2:2. Miedź po 30 minutach spotkania prowadziła 2:0, jednak w 38 minucie spotkania czerwoną kartkę ujrzał obrońca gości. Łęcznej udało się wyrównać, natomiast goście ostatecznie kończyli spotkanie w ósemkę. Jeżeli chodzi o punkty na wyjeździe to Bogdance udało się zremisować z: Stomilem Olsztyn, ŁKS- em Łódź, Olimpią Grudziądz oraz Zawiszą Bydgoszcz.

Bilans bramek: 23 strzelone – 23 stracone

U siebie: 17 strzelonych – 8 straconych

Na wyjeździe: 6 strzelonych – 15 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 20                                       Bramki stracone z akcji: 20

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 3                       Bramki stracone z rzutów karnych: 3

Bramki zdobyte samobójcze: 0                                Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 12                          Bramki stracone w 1. połowie: 12

Pod względem statystyk bramkowych, zdobyte oraz stracone gole się bilansują - po 23 bramki. Dużo lepiej wygląda statystyka na własnym stadionie gdzie Łęczna ma ponad dwukrotnie więcej bramek strzelonych. Odwrotna sytuacja ma miejsce na wyjeździe. Po 3 bramki zdobyte i stracone padły po rzutach karnych. Bilansują się także bramki zdobyte i stracone w poszczególnych połowach. W pierwszych częściach gry po 12 bramek, natomiast w drugich połowach po 11 bramek.