17.03.2013

3 liga: Wysokie zwycięstwo rezerw z Gryfem Słupsk!

Rezerwy gdyńskiej Arki udanie zainaugurowały rozgrywki rundy wiosennej III ligi. Podopieczni Grzegorza Witta pokonali wyraźnie outsidera tabeli Gryf Słupsk 4:0 (2:0). Dzięki temu zwycięstwu drużyna wykonała ważny krok w stronę utrzymania.

16 kolejka III ligi

Arka II  Gdynia – Gryf Słupsk 4:0 (2:0)

Bramki: Surdykowski 18’, Kubowicz 38’, Bartlewski 70’, Brzuzy 80’

Arka II: Miszczuk – Kubowicz, P. Robakowski, Sobieraj, Dettlaff – Pietkiewicz (40’ Bębenek) – Brzuzy, Bartlewski (71’ K. Patelczyk), Słowiński, Wojowski (60’ Jankowski) – Surdykowski (80’ Sulewski)

Gryf: Wójcik – Schulz, Szutenberg, Tymek, Sterczewski – Oblizajek, Dworacki (80' Michalak), Piechowski, Świdziński – Bondara, Ciemniewski

Żółte kartki: Bartlewski (Arka)

Sędziował: Michał Świderski (Szczecin)

Widzów: 350 (w tym 150 ze Słupska)

Rezerwy w dzisiejszym meczu zostały wzmocnione przez  zawodników z kadry pierwszego zespołu i aż trzech z nich wpisało się na listę strzelców.

Od pierwszych minut uwidoczniła się przewaga żółto-niebieskich, która szybko przyniosła efekt w postaci pierwszego gola. W 18 min. Janusz Surdykowski okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu podbramkowym i pokonał Patryka Wójcika. Ten sam zawodnik próbował szczęścia także w 27 i 30 minucie gry. Za pierwszym razem piłka przeleciała obok bramki, a za drugim skutecznie interweniował bramkarz rywali. Niecelnie uderzał również Fabian Słowiński.

Tego czego nie udało się zrobić zawodnikom formacji ofensywnych, dokonał obrońca Dawid Kubowicz. W 38 min. wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową wyprowadził naszą drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie próbowali zaatakować goście, ale w polu karnym Michał Tymek nie opanował piłki po zagraniu z rzutu wolnego. W odpowiedzi strzelał Słowiński, jednak zabrakło mu precyzji. W 65 min. sędzia nie uznał gola dla Arki sygnalizując pozycję spaloną.

W końcowych 20 minutach nasze rezerwy nieco „podkręciły” tempo, co przełożyło się na zdobycie kolejnych bramek. W 70 min. efektownym strzałem zewnętrzną częścią stopy popisał się Sebastian Bertlewski. Natomiast 10 minut później Paweł Brzuzy wykorzystał świetne podanie Kamila Patelczyka i w sytuacji „sam na sam” ustalił wynik spotkania.

Po meczu II trener naszych rezerw Dariusz Ulanowski nie krył zadowolenia z udanej inauguracji:

- Zarówno w pierwszej, jaki i drugiej połowie dominowaliśmy na boisku. Gryf praktycznie nie stworzył zagrożenia po naszą bramką. Graliśmy cały czas piłką i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego meczu.