Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2020-09-07

Arka Gdynia pokonała Puszczę Niepołomice 3:2 na otwarcie drugiej kolejki Fortuna 1 Ligi. Dla spadkowiczów z PKO Ekstraklasy to druga wygrana z rzędu. Zespół przyjezdnych wciąż pozostaje natomiast w sezonie 2020/2021 bez punktów.

Gdynianie objęli prowadzenie tuż przed przerwą, kiedy to do siatki z 11. metrów trafił Julisz Letniowski popisując się pewnym strzałem w lewy róg. Rzut karny został podyktowany po faulu na Adamie Danchu. Dziesięć minut po zmianie stron gościom udało się doprowadzić do remisu. Do siatki Daniela Kajzera futbolówkę pokierował Hubert Tomalski.

W 63. minucie podopieczni Ireneusza Mamrota ponownie jednak znaleźli się z przodu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Maciej Jankowski, który trafił do bramki z najbliższej odległości. Nieco ponad dziesięć minut później gospodarze zostali osłabieni po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Letniowski.

Piłkarze z Niepołomic wykorzystali przewagę liczebną i krótko po tym po raz kolejny zdołali wyrównać. Tym razem za sprawą celnej „główki” autorstwa Yevhean Radionova. Odpowiedź Arki był jednak natychmiastowa, a z gola mógł cieszyć się Mateusz Młyński. Jak się później okazało bramka ta rozstrzygnęła losy całego spotkania i gdynianie zdobyli trzy punkty.

Arka Gdynia - Puszcza Niepołomice 3:2 (1:0)

Bramka: Juliusz Letniowski (45+1-karny), Maciej Jankowski (63), Mateusz Młyński (79) - Hubert Tomalski (56), Yevhen Radionov (77)