Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2019-03-03

Po meczu w Poznaniu trener Zbigniew Smółka wskazywał, że mimo porażki, Arka postawiła rywalowi trudne warunki i miała swoje szanse na zdobycie bramki. Natomiast trener gospodarzy Adam Nawałka podkreślił, że celem Lecha były dziś 3 punkty i dzięki konsekwentnej grze udało się je wywalczyć.

Zbigniew Smółka (Arka):

- Gratuluję Lechowi zwycięstwa. Mam pełne przekonanie, że nie było to dla Lecha tak łatwe zwycięstwo, jak mogłoby się to wydawać. Pierwsze 20 minut spotkania to były szachy. Bardzo nerwowo weszliśmy w ten mecz, ale to jest normalne w naszej sytuacji. Potrzebujemy punktów. Ja wierzę w ten zespół i jak przyjdą punkty to przyjdzie spokój, a jak przyjdzie spokój to będzie lepiej z finalizacją akcji. Budujące jest to, że przy Bułgarskiej potrafiliśmy stworzyć 4-5 sytuacji, które można było zamienić na bramki. Uważam, że mimo porażki, momentami graliśmy dobrze w piłkę. Także zawodnicy, który długo nie grali i dostali szansę, wyglądali dobrze.

Lech ma klasowych piłkarzy, wszystko było dobrze poukładane taktycznie w tej jednej bramkowej akcji. Jóźwiak przepchnął Aankoura, Chris Maghoma był za daleko od Gytkjaera i skończyło się bramką. Jestem przekonany, że z tego wyjdziemy, będziemy punktować i dawać miłe chwile naszym kibicom, których bardzo mocno teraz zawodzimy. Koncentrujemy się dalej na pracy. Jak przyjdzie spokój i wiara to będziemy mogli zagrozić największym w tej lidze.

Szkoda, bo mieliśmy sytuacje Maćka i Rafała po dośrodkowaniach, był kapitalny rajd Luki czy uderzenie Michała Janoty, który lekko zahamował nogę, chciał oddać celny strzał, a w takich spotkaniach trzeba uderzyć mocno prostym podbiciem.

Myślę, że będzie lepiej i obiecuje kibicom, że ta drużyna da jeszcze dużo radości. W tej lidze nie należy się nikogo bać i można grać ofensywnie.

Przygotowanie motoryczne, dynamika, gra obiema nogami i zachowania taktyczne Michaela Olczyka mogą się podobać. Zaliczył dziś debiut w Ekstraklasie. Wypełnił swoje zadania i dał mi dużo do myślenia. Pozytywny, poza jednym błędem, był też występ Chrisa Maghomy. Marko Vejinović ma dużą jakość. Czas będzie pracował na jego korzyść i jak zrozumie się z zespołem to bardzo nam się przyda, bo widać, że daje dużo spokoju i pewności. Moim zdaniem, widać że jest to piłkarz z nieco innej bajki i oby to udowadniał na naszych boiskach.

Adam Nawałka (Lech):

- Ciężko wywalczone 3 punkty. Spodziewaliśmy się, że będzie to trudne spotkanie i tak było. W tym meczu interesowała nas przede wszystkim efektywność gry. W pierwszych 15 minutach mieliśmy inicjatywę, potem Arka próbowała rozgrywać piłkę na naszej połowie i wówczas niezwykle istotne było to, by nie dopuścić rywali do sytuacji i cały czas starać się grać szybkim atakiem.

Zabrakło nieco mobilności jeśli chodzi o przejęcie inicjatywy i stąd może być pewien niedosyt co do jakości naszej gry. Brawa natomiast dla zawodników za konsekwencje, grę do ostatniej minuty i 3 punkty, bo to się liczy dla nas teraz najbardziej. Tak to w piłce bywa, że aby grać efektownie to najpierw trzeba zdobywać punkty i dzisiaj te punkty wywalczyliśmy.