Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2019-01-22  - Autor: tr

Dzisiaj Arka rozgrywała swój pierwszy sparing podczas zgrupowania w Turcji. Jej rywalem był 10-ty zespół bułgarskiej Ekstraklasy i zdobywca Pucharu Bułgarii Slawia Sofia. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Sparing nr 1:

Arka Gdynia - Slawia Sofia 0:0

Arka I połowa: Steinbors - Zbozień, Maric, Helstrup, Marciniak - Deja, Nalepa - Zarandia, Janota, Banaszewski - Jankowski

Arka II połowa: Staniszewski – Socha, Maghoma, Sołdecki, Olczyk – Danch, Chavez – Łoś, Cvijanovic, Aankour - Siemaszko

Slawia I połowa: Geria - Tombak, Marem, Muñoz, Velkovski, Shokolarov, Uzunov, Ashkovski, Iwanov, Krastev, Chunchurov.

Slawia II połowa: Georgiev – Vidanov, Stanisavljevic, Gamakov, Petrov, Uzunov, Zlatkov, Borimirov, Ivanov, Bara, Micanski

żółte kartki: Janota, Maghoma

Już w 3 min. Arka miała okazję po rzucie wolnym za faul na Banaszewskim. Najpierw uderzył Janota w mur, a potem poprawkę Dei zablokowali obrońcy.

W 13 min. po wrzutce Marciniaka z lewej strony, Zarandia wyłożył piłkę Banaszewskiemu, ale tego ostatniego uprzedził obrońca.

W 21 min. rywale mieli rzut wolny tuż sprzed linii wyznaczającej 16 metr od naszej bramki. Po strzale Velkovskiego piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Sześć minut później w swoim stylu rajd przeprowadził Zarandia, ale próba wyłożenia  na 13-14 metr się nie powiodła.

W 30 min. dobry strzał Luki z okolic narożnika pola karnego, bramkarz rywali z niemałym trudem odbił piłkę na rzut rożny.

Pięć minut później powinna być jedenastka dla Arki. Luka wpadł w pole karne z prawej strony, w naszym przekonaniu został sfaulowany, ale gwizdek sędziego milczał i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

W 36 min. faulowany był Marciniak. Sytuacja miała miejsce w okolicach narożnika pola karnego. Z wolnego Nalepa uderzył z prawej nogi jednak prosto w mur. W końcówce pierwszej połowy spotkania, a dokładnie pięć minut przed jej końcem, po podaniu Janoty na z rożnego na 18 metr, Deja uderzył efektownie z woleja, ale jednak niecelnie. W 43 min. próbę indywidualnej akcji w polu karnym podjął Banaszewski, lecz nie przedarł się przez rywali.

Po zmianach w 2 połowie już w 46 min. Siemaszko mógł przejąć piłkę w polu karnym, ale uprzedzili go obrońcy. Dodajmy, że druga część meczu toczyła się przy opadach deszczu.

W 50 min. dobra akcja Olczyka, który wyłożył piłkę Aankourowi, a ten zgrał na 7 metrze do Siemaszki. Rafał przyjął piłkę tyłem do bramki, obrócił się i oddał strzał tuz obok bramki.

W 63 min. uderzenie Sołdeckiego zablokowali Bułgarzy, a wcześniej  ładnie mu wyłożył piłkę Aankour. Niespełna 60 sekund później Łoś zgrał do Cvijanovica, którego uderzenie po rykoszecie przeszło tuż nad poprzeczką.

Słoweniec pokazał się z bardzo dobrej strony także w 78 minucie, gdy idealnie dostrzegł wychodzącego na pozycję Siemaszkę. Niestety Rafałowi niewiele zabrakło do opanowania futbolówki, a gdyby ta sztuka mu się powiodła, wyszedłby sam na sam z bramkarzem.

W ostatnim kwadransie Arkowcy jeszcze mocniej przycisnęli rywali. Dwukrotnie Bułgarzy w ostatniej chwili powstrzymywali Siemaszkę. W 80 min. zespół ze stolicy Bułgarii oddał pierwszy i zarazem ostatni strzał w 2 połowie, ale uderzenie Borimirova poszybowało daleko od bramki.

W 83 min. uderzał z kolei niecelnie z dystansu Chavez. Do końca nie udało się pokonać bramkarza rywali i pierwszy tegoroczny mecz Arki zakończył się bezbramkowym remisem.