Kliknij, aby wyświetlić pełną wersję strony

2018-01-28  - Autor: tr

W drugim niedzielnym sparingu Arka zremisowała 2:2 (2:1) z Zorią Ługańsk, aktualnie 4 zespołem tabeli ukraińskiej Premier Lihi. To drugi remis w meczu sparingowym podczas pobytu w Turcji.

Zima 2017- sparing nr 6:

Arka Gdynia - Zoria Ługańsk  2:2 (2:1)

Bramki: Żebrakowski - 2 (2', 15') - Lunov 30', Ljubenovic 57'

żółte kartki: Jurado, Bogdanov -  Avramenko

czerwona kartka: Pryyma (74')

Arka: Steinbors - Socha, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Łukasiewicz - Zarandia (85' B.Nowicki), Bogdanov, Nalepa, Żebrakowski - Jurado (74' Łoś)

Zoria I połowa:  Lunin - Hordiienko, Sukhar, Svatok, Tymchyk, Andriievskyi, Silas, Lunov, Kharatin, Karavaiev, Gromov.

Zoria II połowa: Luiz - Opanasenko, Checher, Pryyma (74' Shershen), Cheberko, Ondoua, Babenko, Shalfyeyev, Kabaiev, Kochergin, Ljubenovic.

"Arkowcy" zaczęli mecz od mocnego uderzenia. Już w 2 minucie żółto - niebiescy objęli prowadzenie po indywidualnej akcji i precyzyjnym strzale przy słupku Michała Żebrakowskiego

W 15 min. ponownie dobrze usposobiony dzisiaj napastnik Arki pokonał bramkarza rywali! Michał po podaniu od Rubena Jurado obrócił się po przyjęciu piłki w polu karnym i strzelił nie do obrony!  Arka prowadzi już dwoma bramkami!

W 17 min. po rzucie rożnym dla Zorii niecelnie uderzał Silas. W odpowiedzi po ładnej akcji "Arkowców" w 24 min. po podaniu piłki od Jurado uderzał Michał Nalepa. Minutę później kolejnym niecelnym uderzeniem z 35 metrów próbował zaskoczyć Steinborsa Silas.

W 30 min. akcja Zorii zakończyła się zdobyciem kontaktowego gola. Z 14 metrów precyzyjnym strzałem Steinborsa pokonał  Lunov.

W 37 min. po wrzutce z autu Adama Marciniaka i przedłużeniu piłki blisko zdobycia trzeciej bramki był Frederik Helstrup. Jego uderzenie z 2 metrów poszybowało jednak nad bramką.

W 42 min Andrii Bogdanov uderzał z 35 m z rzutu wolnego, ale piłka przeszła obok lewego słupka. Do przerwy "Arkowcy" utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od popisowej akcji Luki Zarandii. Gruzin przejął piłkę na swojej połowie i zaczął mijać swoich rywali jak tyczki slalomowe. Gdy dotarł do 16-tego metra oddał strzał, który w nieznacznej odległości minął bramkę rywali.

W 57 min. Ukraińcy doprowadzili do wyrównania. Po zagraniu z prawej strony Kabaieva,  Ljubenovic strzałem z 12 metra po długim rogu pokonał Steinborsa.

W 62 min. po zagraniu Bogdanova za linię obrony rywali do Żebrakowskiego, ale Michała w ostatniej chwili zablokowali wracający rywale. Minutę później dobre zagranie Jurado uruchomiło Lukę Zarandię, którego strzał zablokowali obrońcy Zorii.

W 70 min. po zagraniu Pryyma w pole karne Arki uderzeniem tuż obok słupka popisał się Opanasenko.

W 74 min. po ostrym wejściu w Jurado czerwoną kartkę otrzymał Pryyma. Ruben opuścił boisko, a w jego miejsce wszedł Jan Łoś. Rywale zgodnie z zasadami sparingów uzupełnili skład.

W 85 min. na boisko wszedł Bartosz Nowicki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Arka zanotowała drugi remis podczas niedzielnej rywalizacji.