23.06.2019

Arka 2003 wygrała pierwszy mecz barażowy

Drużyna Stowarzyszenia Inicjatywa Arka 2003 wygrała z Liderem Swarzędz 2:1 w pierwszym meczu barażowym o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U17.

SI Arka Gdynia 2003 - Lider Swarzędz 2:1 (0:0)

Bramki: Trela 66', Soboczyński 90' - 56'

Arka: Wolny - Zamarripa, Skręta, Matusiak, Trela, Hebel (72' Soboczyński), Pyrek (55' Kościów), Lis (55' Formella), Zaryczański (85' Zelewski), Tandecki, Skóra

Zespół z rocznika 2003, prowadzony przez trenerów Dariusza Ulanowskiego, Karola Cegłowskiego i Arkadiusza Zagórskiego, walczy o dodatkowe miejsce dla naszego klubu w Centralnej Lidze Juniorów U17 w przyszłym sezonie. Jeśli żółto-niebiescy w dwumeczu barażowym będą lepsi od Lidera Swarzędz to jesienią w tych rozgrywkach wystąpi także SI Arka 2004.

Po pierwszym spotkaniu bliżej celu są żółto-niebiescy, którzy wygrali przed własną publicznością 2:1. W pierwszej połowie nasz zespół miał przewagę, ale nie udało się jej zamienić na bramki. Najlepszą okazją ku temu był podyktowany w 5 min. rzut karny, ale bramkarz gości popisał się w tej sytuacji skuteczną interwencją. Po zmianie stron zespół ze Swarzędza objął prowadzenie, ale Arkowcy skutecznie odpowiedzieli. W 66 min. wyrównał Trela, a w 5 minucie doliczonego czasu gry zwycięskiego gola strzelił Soboczyński.

Rewanż odbędzie się w środę 26 czerwca na boisku naszych rywali.